Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B6 AVF] 225/45R17 czy 235/45R17 na lato??

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Czesc,

Kupilem wlasnie felgi 17x7,5" ori speedline audi.

Tak sobie mysle, ktore z opon podanych w tytule beda najbardziej odpowiednie do B6...

Prosze o opinie osob, ktore moga podzielic sie wlasnym doswiadczeniem w tym temacie.

Czy roznica w tych rozmiarach bedzie miala znaczny wplyw na komfort jazdy?

pzdr :drunk:

Opublikowano

ja mam 225x45x17" , czuć szerokość gumy przy pokonywaniu ostrych zakrętów, autko dobrze się trzyma asfaltu, na nierównościach typu koleiny już tak wesoło nie ma ale się przyzwyczaisz, myślę , że 225 w zupełności Ci wystarczy

Opublikowano

iverson a jak sie zachowuje gdy jest mokro? nie jest bardziej podatny na utrate przyczepnosci?

ad4m nie wiem z jakiej szerokosci przechodzisz, ale licz sie ze wzrostem zuzycia paliwa

Opublikowano

Mam dobre gumy Dunlop sp sport maxx, jak jest mokro raczej nie staram sie pokonywac bezpiecznej granicy utraty przyczepności, dobrze odprowadzają wodę, szeroka guma pozwala na troche szaleństwa.

Opublikowano

na suchym to wiem. na mokrym nigdy nie testowalem.

ja się tłuke na zimowkach 195 platin

lato 205 pirelli

Opublikowano

235/45 jest Ciut wyższa ale nadal na feldze wygląda ok a komfort trochę lepszy

Opublikowano
  • Autor

235/45 jest Ciut wyższa ale nadal na feldze wygląda ok a komfort trochę lepszy

No wlasnie tak sobie ogaldalem fotki Waszych aut i jakos 235 wyglada IMHO dosc balonowato... :mysli:

Ale to tylko fotki.

Dla porownania w mazdzie3 mam 205/50r17 i jest OK.

Opublikowano

na felge szerokosci 7,5" zakladaj 225/45/17 albo nawet i 215

235 beda wlasnie wygladaly balonowato jak to piszesz, na tej oponie dobrze by wygladala felga conajmniej 8" szerokosci

Opublikowano

225 na 7,5" będzie w sam raz :th:

Opublikowano
  • Autor

225 na 7,5" będzie w sam raz :th:

Tak zrobię.

Niech tylko teraz ktos kupi moje 16 :kox:

Opublikowano

a jakie masz?

Opublikowano

ja tez sie zastanawiam jakie ząłozyc ale zdecydowałem sie na 225/45 bo wiem jak wyglada na 7,5 calach :) bo miałem takie w golfie 4

bierz 225/45 bez zastanowienia :)

Opublikowano

225/45 taniej kupisz, bo jest ich więcej na rynku (np dobre uzywki) ten rozmiar jest montowany w seryjnie w autach które wyjezdzaja z salonu na 17"

225/45 - polecam jest optymalnie... :th:

Opublikowano
  • Autor

ja tez sie zastanawiam jakie ząłozyc ale zdecydowałem sie na 225/45 bo wiem jak wyglada na 7,5 calach :) bo miałem takie w golfie 4

bierz 225/45 bez zastanowienia :)

Panowie dzięki wielkie za rady.

Będę szukał 225/45.

boberek, czy Ty przypadkiem nie jeździłeś kiedyś Clio? Pozdrawiam KRC Olsztyn hehe :th:

Opublikowano

no jest tu kilka osób z krc :tongue4:ja też i też jestem na kupnie gumek ale chyba to będą 235 /45 .tak mam na nalepce pod drzwiami . poza tym chciałbym ż eby mi gumki jak najbardziej wypełniły nadkole po jest tam spory otwór w ori zawiasie

Opublikowano

Ja mimo wszystko brałbym 225

Opublikowano

duzo łątwiej z dostepnością opon nawet używanych

Opublikowano

tylko nie F1 GS-D3, łyżwa, tylko wygląd ma spoko, jeśli już to lepiej ładną używaną Michelinę lub coś z jej grupy np: Kleber :th:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.