Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Wolna reakcja na pedał przyśpieszenia


poltor

Rekomendowane odpowiedzi

Problem już poznaliśmy ale teraz przydałyby się konkrety czyli jak się zapewne domyślasz - logi ! Chyba, że satysfakcjonuje Cię przykładowa odpowiedź - zafajdany MAF i box-tuning.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie proszę o więcej szczegółów, silnik jak i sterowanie silnikiem jest fabryczne jeszcze nie tykany przebieg około 300 tyś wszystko działa prawidłowo może turbina trochę gwiżdże.Oprucz tego że silnik wchodzi na obroty z opóźnieniem to po puszczeniu pedału przyśpieszenia jakby na moment wszedł na wyższe obroty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj rozebrałem EGR-a byłem w szoku przelot zmniejszył się o jedną trzecią prawdopodobnie czyściłem go jako jedyny a nadmienie że autko przejechało 300 000 km,jutro próbna jazda man nadzieję że to jest powód wolnej reakcji na pedał przyśpieszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę lepiej było ale to nie to więc poszedłem dalej rozebrałem turbinę wyczyściłem kierownicę teraz jest o niebo lepiej ale to jeszcze nie to- na obroty wchodzi dość żwawo ,ale jak puszczę gaz to tak jakby na sekundę silnik wchodził na wyższe obroty.Będę więc pracował nad tym problemem ,ale bez komputera to już pewno się nie obędzie. :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj ściągnąć wężyk dochodzący do "grzybka" EGRa i zaślepić go jakąś śrubką. Też kiedyś miałem problem z wkręcaniem się na obroty i była to wina EGRa. Po zaślepieniu wężyka problem zniknął.

pozdr :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co masz na myśli z tą skrzynią .Tak mam skrzynię multytronik-czy ma to jakiś związek. :mysli:

Nie wiem tylko tak zapytałem bo też mam multi i też dość wolno reaguje na pedał gazu. Kiedyś tak już miałem i winą był za duży poziom oleju w skrzyni ( ponad 2 litry) muszę sprawdzić ponownie bo niedawno robiłem wymianę oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...