Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaka instalacja do A4 B5 1.6/101KM + turbo ??


DeKriss

Rekomendowane odpowiedzi

Zdecydowałem się zamontować do mojej A4-ki turbinę elektryczną i instalację gazową. Nie pytajcie dlaczego - oto taki wymysł :wink4:

Chciałbym Was zapytać jaką instalację polecacie do takiego zestawu ?

W Wrocławiu zaproponowano mi BRC Sequent 24 - w promocji 2565 zł + 100 zł za wlew koło wlewku paliwa.

W Wieluniu - Stag 300 - 2200 zł za wszystko !

Czy Stag 300 da radę z tym turbo? Moc wzrośnie nie dużo - 15-30KM.

I jeszcze jedno - jak wiadomo BRC to cały zestaw - wszystko z jedn ej firmy. W przypadku Staga sytuacja nie wygląda już tak idealnie. Przktycznie każdy podzespół od innego producenta. Zatem jaką listwę wtryskową proponujecie ? No i jakie inne podzespoły (jakich firm?). Na co warto zwrócić uwagę.

.................................

Rozmawiałem właśnie z znajomym gazownikiem z Wielunia. Jego propozycja to Stag 300 + listwa ValTek (ponoć nie za szybka ale wystarczająca) za 2100 zł. Co Wy na to ?? Może warto jednak dopłacić i założyć Staga ale z wydajniejszą listwą. Jeżeli tak to jakie są Wasze propozycje ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej kolego widzę że jesteś z Wielunia, ja zakładałam gaz w Dzietrznikach, więc to gdzieś Twoje okolice, na tych rzeczach technicznych o których piszesz się nie znam, ale powiem Ci tylko, że tego gazownika mogę śmiało polecić (moja A4 jest już chyba 3 samochodem, jaki "zagazowałam" u gościa). Mam 1.8 (125KM).

Jakbyś chciał jakieś namiary do niego, żeby zadzwonić i ewent popytać pisz PW.

pozdrawiam

Osa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moge się jedynie wypowiedzieć na temat instalacji LPG. O reszcie o czym piszesz nawet nie słyszałem i nie mam pojęcia. No więc, nie mam zaufania do Staga, dlaczego? bo nie mają takiego doświadczenia jak np. BRC w produkcji instalek, etc. . Radze ci dobrze, nie próbuj oszczędzać na instalcji bo źle się to odbije w eksploatacji. Zakładaj BRC-Sequent24 i będziesz śmigał bez problemu!! Ta instalka sprawdza się świetnie przy 1.8T i jej maxymalny wydatek na seryjnym reduktorze i seryjnych wtryskach to 196KM. Ty nawet tyle nie potrzebujesz w 1.6, więc będziesz miał duży zapas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej gregory. Mam taką samą furkę co ty, tylko z 1995r. BRC-Sequent24 - czy orientujesz się jaka jest cena takiej instalacji na dzień dzisiejszy??

Na wiosne 2007 do silnika turbodoładowanego(bo do wolnego ssaka jest inna) udało mi się najtaniej znaleźć za 2600zł na Śląsku- seryjny Sequent24(jak napisałem starcza do 196KM). Pisze seryjny bo można sobie kazać zamontować np. wiekszy reduktor(parownik), grubszą rurke doprowadzającą itd... za to trzeba oczywiscie dopłacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej gregory. Mam taką samą furkę co ty, tylko z 1995r. BRC-Sequent24 - czy orientujesz się jaka jest cena takiej instalacji na dzień dzisiejszy??

Na wiosne 2007 do silnika turbodoładowanego(bo do wolnego ssaka jest inna) udało mi się najtaniej znaleźć za 2600zł na Śląsku- seryjny Sequent24(jak napisałem starcza do 196KM). Pisze seryjny bo można sobie kazać zamontować np. wiekszy reduktor(parownik), grubszą rurke doprowadzającą itd... za to trzeba oczywiscie dopłacić.

Serdeczne dzięki!

jak możesz to napisz mi ile twoje :a4fan: spala gazu l/100km

Zaraz ktoś dostanie Ostrzeżenie za pisanie OT!!

Poszukaj i znajdziesz temat ze spalaniem naszych aut albo Ci pomogę :wink4:

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=8612.0

[spedyt]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak powiedzial kolega poniezej, nie oszczedzaj na instalacji bo i tak oddasz w eksploatacji, tymbardziej, ze Twoje audi bedzie troche kombinowane skoro dokladasz turbine. Polecam BRC, posiadam ta instalacje w silniku 1.8T i sprawuje sie idealnie zrobilem 10 tysiecy km i nic dodac nic ujac, poprostu genialna ;-) Mam wiekszy reduktor (do 300ps) ale to tylko tak profilaktycznie w Twoim przypadku jak powiedzial rowniez kolega ponizej standardowa "paczka" brc wystarczy. W moim przypadku koszt to 2700 zl, wlew mam wlasnie we wlewie paliwa i reduktor nieco wiekszy. Instalacje zakladalem w Grudniu, Jarocin (wlkp) Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...