Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Uszkodzony zawór?


qrczak91

Rekomendowane odpowiedzi

Zauważyłem ostatnio mały problem u siebie w autku, a konkretnie dwa:

-> przy tankowaniu gazu auto samo nie odbija, trzeba pilnować i odłączyć ręcznie, gdy wolno już wchodzi

-> czasami na ciepłym silniku po przełączeniu na gaz auto gaśnie. Tak jakby nie dostawał tego gazu. Obroty spadają powoli, aż do zera i muszę z powrotem na benzynę przełączać. Tak się dzieje za każdym razem, dopóki nie wyłączę i włączę jeszcze raz silnika. Jakby jakiś zawór się nie otwierał... Dzieje się tak tylko czasami, nie ma jakiejś reguły, po jakim czasie od zapalenia silnika i nie zawsze mu to dolega, ale zdarza się. Tylko na ciepłym silniku. Wcześniej nie było takich problemów.

Moja instalacja to zwykła, II generacja, nie sekwencja. Co może być przyczyną? Jakiś zawór się zacina?

Z góry dziękuję za pomoc :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba by wielozawór w zbiorniku obejrzeć tam są zawory ten co odbija i ten co puszcza gaz z tym ze od puszczania gazu jest jeszcze drugi pod maską. Jak ci tak zgaśnie to wyłacz zapłon i odkreć filtr fazy ciekłej jak nie psiuknie gazem to znaczy ze zawór w butli siadł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba zostawię to gazownikowi, sam w gazie grzebać nie chcę, bo z tym już nie ma żartów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielozawory są dość tanie ale niestety żeby wymienić trzeba spuścić cały gaz z butli. Niewdzięczne zajęcie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, to musisz wyjeździć wszystko. Obojętnie czy pojedziesz do gazownika czy samemu to i tak butla powinna być pusta - szkoda wypuszczać cały gaz:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> przy tankowaniu gazu auto samo nie odbija, trzeba pilnować i odłączyć ręcznie, gdy wolno już wchodzi

mialem to samo w golfi 3 i do wymiany byl zawor i plywak bo sie cos w nim wygielo. czasami mialem takie myki ze tankowalem gaz a wchodzilo mi litr i odbijal a czasami jak u ciebie ze trezba bylo samemu odlaczac... porazka. wiec szykuj sie na zmiane zaworu... :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...