Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Tylna półka sedan


krzysiek_f

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jak zdemontować tylną półkę (A4 sedan 2000r.), tą za zagłówkami kanapy? Domyślam się że najpierw muszę zdjąć osłony głośników, żeby wykręcić wkręty; tylko nie bardzo wiem jak to zrobić żeby ich nie połamać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylne oparcie kanapy do zdemontowania, odłączyć wtykę w bagażniku, która jest do środkowego światła stop, odłączyć głośniki i można próbować pociągnąć półkę do siebie we wnętrzu, ona jest na takie jakby wsówki, zaczepiona o blachę z tyłu zamontowana (zajrzyj w bagażniku to będziesz wiedział o co chodzi), żeby całkowicie ją wyciągnąć to trzeba jeszcze mocowanie pasów poodkręcać chyba o niczym nie zapomniałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie tak :D

Najpierw wszystko elektryczne odłączasz (światło stop, bo głośniki zostają). Później obalasz siedzenia, podważasz do góry przy siedzeniach (3 zaczepy) i ciągniesz do siebie. Uważaj na podajniki pasów aby ich nie połamać i głośniki. Jak chcesz ją wyciągnąć z auta, to musisz odkręcić pasy i rozebrać te podajniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oparcia siedzeń złożę - wiadomo, elektryka też do odłączenia ale w okolicy głośników wystają wkręty, które wydaje mi się że trzeba wykręcić bo one mocują półkę do nadwozia(tak to przynajmniej wygląda), a żeby to zrobić trzeba wyjąć osłony głośników które mocno siedzą i na zwykłe pociągnięcie nie wychodzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blend głośników nie próbuj zdejmować od wewnątrz bo połamiesz one są przymocowane specjalnymi spinkami które możesz zdemontować tylko jak zdemontujesz półkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam panowie,nie chce zakładać nowego tematu a chciałbym tylko sie zapytać.nie mam w tylniej półce głośników a chciałbym je zamontować i teraz pytanie czy musze pociągnąć kable czy już tam są pociągnięte fabrycznie,bo przyjrzałem sie od środka bagażnika i widziałem jakiś kabelek zwiniety właśnie w miejscu gdzie powinien być głośnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OT ja przerabiałem to u siebie i ciągnąłem przewody od radia do bagażnika, jeśli nie ma głośników ani maskowinic (blend) głośników w tylnej półce nie będzie też przewodów

EOT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie tak :D

Najpierw wszystko elektryczne odłączasz (światło stop, bo głośniki zostają). Później obalasz siedzenia, podważasz do góry przy siedzeniach (3 zaczepy) i ciągniesz do siebie. Uważaj na podajniki pasów aby ich nie połamać i głośniki. Jak chcesz ją wyciągnąć z auta, to musisz odkręcić pasy i rozebrać te podajniki.

Udało mi się zdemontować półkę - należało to zrobić dokładnie tak jak opisałeś. Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...