Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[INNE] Śruba na zerwany gwint

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Mam mały problem w seacie, otóż jedna ze śrub od kolektora wydechowego zerwała gwint i wypadła, teraz tylko czekać aż wydmucha w tym miejscu uszczelkę i zacznie pierdzieć :thumbdown: Najlepiej byłoby rozwiercić otwór i na nowo nagwintować, ale dowiedziałem się że istnieją specjalne śruby, które wkręca się w taki zerwany gwint i wszystko trzyma się kupy. Miał ktoś może styczność z takimi śrubami?

Opublikowano

Troszkę nie o to chodzi, kolega ma problem bo zerwał gwint w głowicy i nie ma jak kolektora dokręcić. Jak gwint jest zerwany to żadna śruba nie pomoże. Jak jest lekko uszkodzony to można go "podnieść" za pomocą specjalnego gwintownika ale podejrzewam że nic z niego nie zostało. Pozostaje obsadzenie nowego gwintu, np w postaci "sprężynki" o ile miejsca starczy, lub nadzieja że nie wydmucha uszczelki.

Opublikowano
  • Autor

Uszczelkę wydmucha prędzej czy później, ta śruba była już parę lat temu strzelona i naprawiana. Będę musiał spróbować patentu ze sprężynką, jak nie da rady to po prostu rozwiercę i nagwintuję. Muszę jeszcze podpytać o te śruby bo słyszałem to od mechanika.

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

ta sprężynka to tzw recovery, nie wiem jak po polsku to dokładnie sie nazywa niestety... chodzi o to, że rozwiercasz tą ósemke specjanie do tego przygotowanym wiertłem 9.15 albo 9.25, nie pamiętam, potem gwintujesz gwintownikiem z tego kompletu i wkręcasz ta sprężynke a w nia wejdzie ta orginalna ósemka tylko nie wiem jak z tego wytrzymałością... mam zamiar ten zabieg tez u siebie przeprowadzić ale najpierw chce jednak wykrętakiem popróbować, mam 3 urwane...[br]Dopisany: 13 Sierpień 2011, 01:23_________________________________________________małę sprostowanie, RECOIL taka ma to nazwe... sorki ;)

Opublikowano

nie lepiej klejem silikonem do ukladów wydechowych ?

ja tak zrobilem w vectrze B kupilem za grosze gosciu myslal ze silnik do remontu a były 3 szpiki urwane kupilem klj do ukladow wydechowych 800stopni wytrzymuja i jest super :)

Opublikowano
  • Autor

nie lepiej klejem silikonem do ukladów wydechowych ?

ja tak zrobilem w vectrze B kupilem za grosze gosciu myslal ze silnik do remontu a były 3 szpiki urwane kupilem klj do ukladow wydechowych 800stopni wytrzymuja i jest super :)

To znaczy jak miałbym taki silikon zaaplikować :mysli:? Temat jest ciągle aktualny bo nie miałem na razie czasu podejść do grata i tego kolektora zrobić.

Opublikowano

ja za to sie zalatwilem, wiercilem i ucieklem troche w bok, po zalozeniu wszystkiego troche wody jest i lekko jak by olej... chwilowo wcisnąłęm silikon wysokotemperaturowy i wkreciłem szpilke, póki co sucho ale wymiana głowicy to mus już...

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

silikon słabo działa na kolektor

Opublikowano

że co prosze ? przeczytałeś to na necie czyz doswiadczenia ?

ja mam na ten klej/silikon wurtcha i trzyma za***iście .

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.