Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B8] Wspomaganie ciężko chodzi


Flyer

Rekomendowane odpowiedzi

Heja,

pacjent to B8 2.0TDI, 130000km przebiegu.

wspomaganie dosc ciezko chodzi nawet jak na kola 18" 245, auto jest bez servotronika.

jak ono dziala w B8? kosztowna sprawa (wymiana) ? bo wiem, ze to juz nie zwykla pompa + pasek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sprawdzil ciśnienie tłoczenia pompy układu wspomagania kierowania , jest do tego specjalny przyrzad w ASO :) moze gdzies jest minimalny wyciek :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sprawdzaliscie jeszcze :mysli: auto posiada dynamiczny układu kierowniczy ? sprawdzaliscie bledy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobno że ten typ tak ma bez servotronika ...

czyli problem (ustreka) sie wyjasnila :tongue4:??

nie wiem...własciciel powinien pomachac kierą w innej B8 :decayed:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zaraz w momencie kupna stwierdziłem że kiera bardzo ciężko chodzi. Auto nabyłem i tak jeżdże. Sprawdzałem olej i troszkę mu kapnąłem ale nie wyglądało na brak. W poprzedniej A6 C6 to paluszkiem kręcilem a tu trzeba jak w Starze dwiema rękami. Sprawdziłem też powietrze w kołach (225/50/17) A jak w Polsce w serwisie zapytałem to mi odpowiedzieli że tak ciężko chodzą w A4. Tu jest chyba elektro -mechaniczne chyba to powinno lekko chodzić. :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce nowego tematu zakładać,wiec jeśli można to się podepne :cool1:

W mojej A4 zaobserwowałem od pewnego czasu dziwne wibracje(drgania) kierownicy występujące podczas kręcenia na postoju albo przy niewielkiej prędkości (np.podczas skręcania).

Na początku myślałem,że to wina opon,ale jak założyłem inne koła problem pozostał.

Najgorsze jest to,że czasem występuje,a czasem nie :wallbash:

Auto ma servotronic.

Może ktoś coś podpowie :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w servisie tu w Irlandii. Kierownik sobie pokierował kierownica i stwierdził , że te A4-ki mają tak skonstruowany układ kierowniczy i tyle. Ale takie drgania podczas kręcenia to i ja wyczuwam jakby koła dawały duży opór czy coś. Nie podoba mi się to ale widzę że się nie przeskoczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zaraz w momencie kupna stwierdziłem że kiera bardzo ciężko chodzi. Auto nabyłem i tak jeżdże. Sprawdzałem olej i troszkę mu kapnąłem ale nie wyglądało na brak. W poprzedniej A6 C6 to paluszkiem kręcilem a tu trzeba jak w Starze dwiema rękami. Sprawdziłem też powietrze w kołach (225/50/17) A jak w Polsce w serwisie zapytałem to mi odpowiedzieli że tak ciężko chodzą w A4. Tu jest chyba elektro -mechaniczne chyba to powinno lekko chodzić. :mysli:

Moze w tej A6 miales servotronic :wink4: a to zmienia postac rzeczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba musiał być bo małym paluszkiem na postoju kręciłem kierownicą. A tu to się trzeba dobrze przykładać żeby coś skręcić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...