Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Abs sie wlącza na mokrym asfalcie,koła buksują podczas ruszania.


kaj82

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem dziś wracając z Sopotu auto podczas każdego hamowania właczało Abs i koła się ślizgały, asfalt byl mokry (wcześniejsze dni podobne warunki i nie bylo takich jajec), niezależnie od prędkości czy to 100 czy 20km/h auto zachowywało sie jakby wpadło w poslizg, próbowałem sprawdzić czy zabuksują także podczas ruszania, 3 tys obr i koła ślizgają się :polew: dodam że mam Q.

Żadnych błedów na fisie nie mam, opony sa orginalne i maja 9 lat i ok 4-5mm bieżnika, sprawdzałem opony i nie ma na nich żadnych dziwnych substancji. WTF?? :slina:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnych błedów na fisie nie mam, opony sa orginalne i maja 9 lat i ok 4-5mm bieżnika, sprawdzałem opony i nie ma na nich żadnych dziwnych substancji. WTF?? :slina:

Tu jest cała przyczyna kto jeździ na 9 letnich kapciach :wallbash: one nie maja żadnych już swoich właściwości oprócz kształtu to jeździsz jak na łysych oponach w zimie. To dobrze, że jeszcze żyjesz chłopie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnych błedów na fisie nie mam, opony sa orginalne i maja 9 lat i ok 4-5mm bieżnika, sprawdzałem opony i nie ma na nich żadnych dziwnych substancji. WTF?? :slina:

Tu jest cała przyczyna kto jeździ na 9 letnich kapciach :wallbash: one nie maja żadnych już swoich właściwości oprócz kształtu to jeździsz jak na łysych oponach w zimie. To dobrze, że jeszcze żyjesz chłopie.

mam juz inne felgi i opony ale wyjazd sie poszykował i na razie przekładkę odpuściłem.Zrobiłem na tych oponach 3 tys km i wcześniej nie było tego problemu.

Możliwe żeby Vag pokazał jakiś błąd jak na fisie nic nie ma??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z opon nie ma diagnostyki do fis tym bardziej do vag-a

uszkodzony albo zasyfiony któryś pierścień ABS/ESP tak mi się wydaje :cool:

W takim przypadku nie byłoby objawów zrywania przyczepności podczas ruszania i w dodatku w Q tylko te objawy przy hamowaniu

Gumy są do niczego i ABS zachowuje się jakby był na śliskiej nawierzchni typu lód itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wróce do domu to zmieniam ten szit i dam znać czy to ten problem, mam nadzieje że nie będzie padać bo inaczej to będe jechał do domu z 10h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko że wg wszystkich prawideł głoszonych przez gazety i wulkanizatorów różnych maści na oponach można latać nawet 10 lat :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko że wg wszystkich prawideł głoszonych przez gazety i wulkanizatorów różnych maści na oponach można latać nawet 10 lat :wink4:

Tylko co to jest za jazda wie jedynie ten, kto na takich słomach jeździł :naughty: taka sparciała opona jak ma bieżnik to może i jeszcze wygląda, ale trakcji to nawet na suchym nie ma, a jak ktoś ma pecha to jeszcze wystrzeli i klops.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem

ruszasz z 3000 obr i tracisz trakcje w 1.8T quattro ? :blink:

no tak było, nastapił chwilowy uslizg.

proszę o nie wypisywanie już że stare opony są h.. bo juz to wiem, pytanie było dlaczego dzień wcześniej było ok a dzis już nie, mimo braku komunikatu na fisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem

ruszasz z 3000 obr i tracisz trakcje w 1.8T quattro ? :blink:

no tak było, nastapił chwilowy uslizg.

pytanie było dlaczego dzień wcześniej było ok a dzis już nie, mimo braku komunikatu na fisie.

Przychodzą mi do głowy inne warunki atmosferyczne o czym wspomnialeś i do tego być może inn nawierzchnia, niektóre asfalty są na mokro bardziej śliskie, a skoro systemy w aucie działają prawidłowo to z jakiej paki ma wyskoczyć komunikat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 lat omg :) ale możesz powiedzieć ze prawie na fabrycznych lata :

no nie na prawie, tylko na fabrycznych, ale o połowe niższym bieżniku :decayed:

nie podsmiewac sie auto jezdzi chwilowo na takiej gumie.

na rozrządzie tez sie nie jezdzi 9 lat ,a poprzedni wlaściciel jak kupił to rozrządu nie wymienial(może dlatego że mu powiedzieli w ASo że co 180000km sie wymienia :decayed:) i ja przejeżdziłem jeszcze 2 tys.km i nic się nie stało, ale juz siedzi nowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego napisz dokładnie w jakiej sytuacji koła się ślizgają. Czy jest to wyłącznie w sytuacji kiedy hamujesz i przy niskiej prędkości aż do zatrzymania załącza się ABS? Jeśli tak to tak jak zostało zasugerowane - pierścień na kole od ABS. Opony swoją drogą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem

ruszasz z 3000 obr i tracisz trakcje w 1.8T quattro ? :blink:

u mnie znajomy też tak myślał jak ruszał... a ślizgało się sprzęgło :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak komp nie wywala błędów to sprawdź jaką szybkość podają czujniki ABS, jak jest ok to stawiam na zapieczony cylinderek (przy klockach hamulcowych). Sprawdź po jeździe (tylko nie hamuj hamulcem a biegami) czy któraś z felg nie jest gorąca, jak jest to masz przyczynę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem

ruszasz z 3000 obr i tracisz trakcje w 1.8T quattro ? :blink:

u mnie znajomy też tak myślał jak ruszał... a ślizgało się sprzęgło :decayed:

true. przeciez to nierealne stracic trakcje w 1.8t quattro, nawet po jakims sofcie i na mokrym.

dajcie sobie spokoj z oponami, bo to nie w nich problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprzęglo mam na pewno ok, obstawiam że coś nie halo z abs/asr, jutro juz bede wiedzial, jak zajade do domu zapne vaga i zaloze drugie koła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...