[B6 AWX] Niekontrolowany wzrost obrotów. DODAŁEM LOGI

marec-ki

Witam.

W sobotę jadąc do rodziców przydarzyło mi się coś dziwnego. Ruszając ze świateł, rozpędzam furkę, mając już bieg 4 i wciśnięty pedał gazu obroty z 2300 wskoczyły na 2800 i spadły do pozycji 2300. Zdarzyło się to raz więc, nie przejmując się jechałem dalej. Dziś wracając od rodziców zdarzyło się podobnie ale już niestety nie raz a parę razy. Objaw przerzucił się również na 5 bieg. Na 1, 2 i 3 wszystko OK. A gdy jadę na 4 lub 5 i przyspieszam to takie cyrki się dzieją. Obroty wzrastają momentalnie jakbym sprzęgło wcisnął i dodał gazu.

Błędów żadnych nie ma. Jutro zrobię logi.

Może na podstawie w/w objawów potraficie już wskazać mniej więcej przyczynę ? Normalnie strach teraz wyprzedzać :wallbash:

Dodałem logi:

:hi:

no właśnie, zrób kpl logów

dynamiczne zrób na 3 i na 4 lub 5 aby było widać ten objaw

Nie ślizga się sprzęgło?

Tu problemu nie zauważyłem, ale od jakiegoś czasu przy ruszaniu głównie pod górkę lub z dużym obciążeniem to potrafi trząść autem i zacząłem podejrzewać dwumas.

PS. W żadnym aucie nie miałem jeszcze problemu ślizgającego się sprzęgła, więc nie wiem czy dobrze rozumiem, że objawem może być problem z ruszeniem z miejsca mimo dodawania gazu ?

Kolego ślizgające sie sprzegło objawia sie tym że ślizna najpierw za wyższych biegach 4 lub 5 ponieważ tam jest wieksze obciązenie potem schodzi coraz niżej na 3 na 2 i nie da sie już jeżdzić na wyższych biegach bo odrazu ślizga.

Ja tez stawiam na koniec sprzęgła. Najpierw zaczyna sie od wysokich biegów itd.

Jak jedziesz ze stałymi obrotami i nagle wchodzą na wyzsze i nie ma odczucia ze auto przyspiesza to co moze być innego.

Pozdro

Nice :wallbash:

A można jeszcze w jakiś inny sposób zweryfikować, że to raczej sprzęgło ?

To teraz następne pytania, zakładając, ze to sprzęgło:

- czy warto od razu wymienić dwumas (chociaż pewnie zrobię myk i zdecyduję się na jednomasowe koło, bo mechanik tak doradzał kiedyś) ?

- czy warto założyć sprzęgło od AVF, które jest mocniejsze a planuję w przyszłości robić wirusa i inne modyfikacje ze wzrostem mocy ?

Warto wymienić ale spowrotem na dwumas. No chyba ze będziesz tym autem planował jeszcze z 500 tys km. Ale wątpie w to.

marecki zrób najpierw logi

Jutro, jutro !! ;)

Dziś strach wyjechać za miasto bo korki powrotne.

Sorki, ale z Twojej wypowiedzi nie potrafię odczytać konkretnego stwierdzenia ;) i nie wiem czy wymieniać czy nie :mysli:

Wymieniaj cały zestaw z nowym dwumasem. I nie ma sensu bawić sie w jakies jednomasy. Cały nowy zestaw przejedzie to auto. No chyba ze masz drastyczny styl jazdy.

Pozdro

ZC

A co z opcją na zestaw od AVF ?[br]Dopisany: 15 Sierpień 2011, 22:01_________________________________________________Tata mi jeszcze powiedział, że jeżeli sprzęgło jest na lince to można spróbować to podciągnąć tylko na długo to pewnie na starczy ?

Jaki zestaw lepiej kupić LUK czy SACHS ? czy też wsio rybka :cool1:

Cholera wie. U niego w Oplu mówi, że jest na lince i mechanik mu dociągnął to i niby trochę można tak pojeździć. Ale to tylko rozwiązanie czasowe.

Ja dziś zrobię te logi dla pewności i umówię się mimo wszystko do mechanika na przyszły tydzień na wymianę sprzęgła i dwumasy. [br]Dopisany: 16 Sierpień 2011, 11:13_________________________________________________Dodałem logi:

:hi: