Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHU] PO WYMIANIE TURBINY Z AHU NA AFN PROBLEM ZE STEROWANIEM TURBINY


slowiketdi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z autem jak w temacie. Wymieniłem turbinkę i można powiedzieć, że się wręcz sie toczy, a powyżej 3.5 tys obr czuć jak by turbinka zaczyna ciągnąć i przy 4.2 tys obr przestaję ciągnąć tak jak by ją odcinało.turbina jest sprawna ponieważ sprawdzałem ją podpinając pod gruszkę pompę próżniową i w tedy podciągała sztangę i turbinka się załączała a trakcie jazdy próbnej auto miało kopa ale po 5 minutach auto przełączało sie w tryb awaryjny i dalej sie toczyło. W trakcie sprawdzania wyszło ze wejścia zawora N75 jest zasysane powietrze a przy wyjściu z zawora dochodzącego do gruszki jest powietrze zasysane z przerwami praktycznie tak jak by wogóle nie ciągło. Czy może być to problem z sterowaniem zawora n75 a zawór podmieniałem od innego samochodu w którym turbinka chodziła.

Czekam na odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

turbina z AFNa nie jest P&P do AHU/1z :wink4: przerobiłes układ podciśnień które steruja poprawna pracą turbiny :mysli: nie wiem czy tu czasem i komputer nie jest do zmiany przy takiej modyfikacji

AHU nie miało zmiennej geometrii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to niestety jest jak się wydaje, że turbo VNT będzie super pracować ze sterownikiem od turbo WG - tyle się można z tematu domyśleć bo nie ma żadnej wzmianki o zmianie sterowania turbo itp. itd.

Zaraz padnie pytanie : a co to jest turbo VNT a co WG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a instalacje silnika do ECU przekładałes?? lub zmieniałes na coniektorych pinach przewody do ECU...?? bo wiem ze to nie jest tak hop siup przełozyc i w droge... :cool1: podepnij VAG'a i zobacz czego mu brak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...