Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 ANB] pierwsze VAG-owanie i schody...

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Wlasnie wrocilem z garazu

Pierwszy raz bawilem sie vag-iem

Ponizej wklejam plik z autoscana

Niestety przy probie zdiagnozowania silnika, sprzegla, w zasadzie wiekszosci komponentow auta otrzymywalem komunikaty:

too many communication errors

lub

no response from the controller

(zaznaczam ze znam angielski '-))))

gdzie jest problem? w oprogramowaniu? (311.2n)

w urzadzeniu? vag z viakena na usb

czy w samym aucie?

bede wdzieczny za pomoc

a tu plik autoscan:

VAG-COM Version: Release 311.2-N

Chassis Type: 8D - Audi A4 B5

Scan: 01,02,03,08,15,17,25,35,45,55,56

Address 01 -------------------------------------------------------

Controller: 4B0 906 018 K

Component: 1.8L R4 5VT 0005

Coding: 05001

Shop #: WSC 46892

4 Faults Found:

17526 - Oxygen (Lambda) Sensor Heating: B1 S2: Open Circuit

P1118 - 35-10 - - - Intermittent

16524 - Oxygen (Lambda) Sensor B1 S2: No Activity

P0140 - 35-10 - - - Intermittent

16795 - Secondary Air Injection System: Incorrect Flow Detected

P0411 - 35-00 - -

17522 - Oxygen (Lambda) Sensor: B1 S2: Internal Resistance too High

P1114 - 35-00 - -

Readiness: 0000 0000

Address 03 -------------------------------------------------------

Controller: 8E0 614 111 B

Component: ABS/EDS 5.3 FRONT D10

Coding: 0273004283

Shop #: BB 24332

No fault code found.

Address 08 -------------------------------------------------------

Controller: 8D ö8D 082

Component: öö

Note: Excessive Comm Errors

Address 15 -------------------------------------------------------

Controller: 8D0 959 655 J

Component: Airbag Front+Seite 0001

Coding: 00106

Shop #: WSC 06325

No fault code found.

Address 17 -------------------------------------------------------

Controller: 8D0 919 861 H

Component: B5-KOMBIINSTR. VDO D15

Coding: 01042

Shop #: WSC 00000

IMMO-IDENTNR: AUZ7Z0X1113428

No fault code found.

Address 25 -------------------------------------------------------

Controller: Bitte Adress

Component: e 17 eingeben

No Faults Found

or DTCs not supported by controller

or a communication error ocurred

Address 35 -------------------------------------------------------

Controller: 8D0 862 257 B

Component: ZV-Pumpe, Funk D12

Coding: 12865

Shop #: WSC 06325

3 Faults Found:

01367 - Central Locking Pump Run Time Exceeded (Likely Leak)

35-00 - -

00955 - Key 1

09-00 - Adaptation Limit Surpassed

00956 - Key 2

09-00 - Adaptation Limit Surpassed

Address 56 -------------------------------------------------------

Controller: 4B0 035 186 E

Component: Radio 0001

Coding: 00201

Shop #: WSC 00000

2 Faults Found:

00852 - Loudspeaker(s): Front

36-00 - Open Circuit

01044 - Control Module Incorrectly Coded

35-00 - -

End -------------------------------------------------------

Opublikowano

Sonda za katalizatorem do wymiany.

Jak ty chcesz zdiagnozować komputerem sprzęgło? Nie ma możliwości.

Jeśli nie łączy się z klimą, to pobaw się ustawieniami programu i emulowanego portu COM.

Opublikowano
  • Autor

no sam sie zdziwilem, ze jest dostepna opcja w testowaniu "clutch"

albo cos pokrecilem...

[br]Dopisany: 14 Luty 2008, 06:15 _________________________________________________

Sonda za katalizatorem do wymiany.

Jak ty chcesz zdiagnozować komputerem sprzęgło? Nie ma możliwości.

Jeśli nie łączy się z klimą, to pobaw się ustawieniami programu i emulowanego portu COM.

"pobaw się ustawieniami programu i emulowanego portu COM"

ale jak? czarna magia jak na razie...

Opublikowano

"pobaw się ustawieniami programu i emulowanego portu COM"

ale jak? czarna magia jak na razie...

Jest w FAQ

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=5997.0

Klimy i tak nie połączysz na USB

Opublikowano
  • Autor

Klime moge sobie darowac

i tak wiem, ze jest uszkodzona

gorzej ze nie moglem przetestowac silnika (jesli dobrze pamietam to test 01)

sprobuje jeszcze zmienic ustawienia portu z FAQ i zobacze co sie bedzie dzialo

nie moge znalezc tez tutoriala jak zrobic poprawnie logi dynamiczne silnika (chyba tak to sie nazywa fachowo)

dziekuje

Opublikowano
  • Autor

Co prawda to dla TDI '-)

ale powinienem sobie poradzic

problem w tym ze nie moge zrobisc scanu 01 - wyswietla komunikat "too many communication errors" ...

Opublikowano

Sory nie doczytałem że to benzyna

No ale pokombinuj z portami może dasz rade :th:

[br]Dopisany: 14 Luty 2008, 12:04 _________________________________________________Znasz angielski to poczytaj ten temat:

http://forums.vwworld.com/vag/msgs/14092.phtml

:th: :th: :th:

Opublikowano
  • Autor

pokombinuj z portami = wybierz inny port niz COM 3 tak?:)

Opublikowano

Czy to :) oznacza że łączy się z silnikiem i z klimą? :oklaski:

Opublikowano
  • Autor

mam nadzieje ze sie uda:)

tak jak pisalem, w klimie wiem dokladnie co mam uszkodzone i niedlugo to naprawie

na silniku zalezy mi zeby w kazdej chwili mozna bylo zrobic skana i uzyskac odpowiedzi na trudne pytania:)

Opublikowano

przejsciowka usb-rs232?

Opublikowano

dokladnie

no to mowię Ci od razu że to przez nią, czeka Cie zakupu pcmcia-rs232

Opublikowano
  • Autor

kurde...

dlaczego?

chlopaki pisza, ze po USB im wszystko smiga...

Opublikowano

chlopaki pisza, ze po USB im wszystko smiga...

Śmiga wszystko oprócz klimy, ustawiłeś potr tak jak to zalecają w FAQ?

Opublikowano
  • Autor

nie bardzo moge tak zrobic

nie znam sie na windowsach

w menadzerze urzadzen usb pokazuje mi jako oddzielne, a nie jak w FAQ zaraz pod portem LPT

byc moze VAG musi byc podlaczony do auta zeby zlokalizowal mi urzadzenie poprawnie

do tego w samych opcjach USB nie moge odnalezc zakladki "zaawansowane" zeby zmienic bitrate'y itd

Opublikowano

Cześć -a jakego masz windowsa? Z przejściówkami faktycznie są kłopoty

xp pro + sp2?

jeżeli tak to po podłączeniu fejsa w menadżeże urz.powinno się pojawić "porty(COM i LPT) .tylko fejsa - bez połączenia do auta.

kikasz na to 2 razy i pojawia sie "USB Serial port(np.com1)

potem sprawdzasz jaki port przypisany został przez program vag com

sprawdzasz to w zakładce "OPTIONS" jeżeli jest inny to ustawiasz na COM1 i test

poniżej masz "Protocol Options", w oknie" START BAUD" jeżeli masz "0" to wpisz wartość 9600

na koniec save i próbuj :wink4:

[br]Dopisany: 14 Luty 2008, 19:59 _________________________________________________PS. w menadżeże urządzeń klikasz na "usb serial port"

pokaże się okno "Właściwości", klikasz na zakładkę" port seting"

następnie zaawansowane(adwanced) :>

USB Transfer size wpisujesz 4096 w dwa okna

BM OPTIONS (latency timer) tu ja mam wpisane 11

ale jak nie idzie to zmniejszasz

następnie zamykasz wszystko po kolei klikając na OK

no i znowu próby :naughty: :gwizdanie:

Powodzenia i pozdrawiam [br]Dopisany: 14 Luty 2008, 20:09 _________________________________________________ Trochę chaotycznie :embarrassed: ale pisze na "szybciaka"

[br]Dopisany: 14 Luty 2008, 20:10 _________________________________________________Jak to nie pomoże pisz na priva to coś Ci podeślę

:wink4:

Opublikowano

byc moze VAG musi byc podlaczony do auta zeby zlokalizowal mi urzadzenie poprawnie

Nie, musi być podłączony do komputera.

Opublikowano

Tak też napisawszy wyżej :>

cieszy mnie że kolega spedyt podziela moje skromne zdanie :notworthy:

Po prostu kolega spedyt walczył niedawno z tym USB

[spedyt]

Nieśmialo spytam? dał radę

Tak, wszystko tylko nie klima

[spedyt]

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.