Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Kontrolka AIRBAG cały czas się świeci...


dero686

Rekomendowane odpowiedzi

Mogą być różne przyczyny, zazwyczaj winna jest kostka pod fotelem od boczego airbagu albo taśma pod kierownicą. Podłącz komputer żeby sprawdzić jakie błędy są w sterowniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogą być różne przyczyny, zazwyczaj winna jest kostka pod fotelem od boczego airbagu albo taśma pod kierownicą. Podłącz komputer żeby sprawdzić jakie błędy są w sterowniku.

ja sie dolacze do pytania , u mnie napewno winna jest kostka pod fotelem bo jak przesuwam fotel to odrazu mam blad , rusze kostka , kasuje vagiem blad i jest super , a po nastepnym przesunieciu fotela problem sie powtarza , co mozna z ta kostka zrobic zeby lepiej laczyla ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... co mozna z ta kostka zrobic zeby lepiej laczyla ?

Można wyeliminować kostkę i polutować przewody na stałe. Wtedy zmiana położenia fotela nie będzie powodować powstawania błędu.

Wadą takiego rozwiązania jest, że przy ewentualnym wyciąganiu fotela na zewnątrz trzeba te przewody rozlutować.

--

Pozdrawiam.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie zawsze wina kostki. U mnie po rozebraniu licznika zawsze świeci sie airbag (prawdopodobnie po odłączeniu poduchy, ale zawsze to robie na odłączonym aku...). Po podpieciu do vaga w grupie licznika wyskakuje błąd kontrolki, kasacja i działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam! mam pytanie co do ew.odłączenia kostki pod fotelem kierowcy, mogę to zrobić bez obaw? czy zasilanko trzeba odłączyć?

pzdr.

Wystarczy, że kluczyka nie będzie w stacyjce i możesz odłączać.

--

Pozdrawiam.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...