Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 APU] Problem Opony do quattro


lukaszek13ns

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy mam pytanie, posiadam opony 215/45R17 FIRESTONE FIREHAWK SZ90 do tej pory miałem kąplet. Ale dwie tylne muszę wymienić, i tutaj pytanie.

Czy moge założyć na tył opony o innym bieżniku i od innego producenta ale oczywiście wymiary te same 215/45R17. Bo nie jestem pewny zasięgając opinii, jedni mówią ze wszystkie 4 musza być takie same, nawet bieżnik identyczny, a inni ze ważna jest tylko średnica koła i szerokość. Jeszcze inni ze szerokość nie ma znaczenia tylko średnica.

proszę o rade co robić bo nie wiem a nie chce w jakiś sposób nie przemyślany zaszkodzi swojej A4

czytałem dużo postów na forum ze powinny byc takie same, ale chodzi mi głównie o opinie klubowiczów którzy tak jezdzą i czy cos sie złego dzieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli sie nie myle to w/g prawa wszystkie 4 musza byc takie same . Ale to tylko w pl bo w ire lub gb tylko te na jednej osi musza miec taki sam rozmiar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce też nie muszą być wszystkie cztery takie same. Opony na danej osi muszą być identyczne. Przód / tył może być inny producent i inny rozmiar ( może się każdy wymiar różnić ). Sportowe auta fabrycznie mają różne rozmiary przód / tył więc na pewno jest to dozwolone.

W A4 B5 quattro wszystkie opony powinny być jednakowego rozmiaru bo inaczej auto może się dziwnie prowadzić. Zarzucać tyłem albo wynosić przodem. Powodem tych dziwnych zachowań jest system EDS. Czyli podsumowując, powinieneś szukać opon o tym samym rozmiarze co masz na drugiej osi ale nie koniecznie muszą być od tego samego producenta i ta sama rzeźba bieżnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie tez mam rozne firmy i biezniki na osiach.. na przedniej inne i na tylnej.. i jezdze juz tak rok.. i nic sie nie dzieje.. zadnych dziwnych zachowan.. tylko rozmiar wszedzie ten sam.. profil, szerokosc. to chyba najwazniejsze..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...