Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Postojówki USA - co na to Miśki?!


qrczak91

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :hi:

W związku z tym, iż założyłem na auto kierunkowskazy (klosze) z wersji USA, zastanawiam się nad montażem postojówek z wersji USA. I stąd moje pytanie: jak na to zareaguje policja? Wiem, że są niedozwolone, ale czy jak mnie zatrzymają i przełączę przy nich na europejskie postojówki to puszczą wolno? Pytam, bo wiem, że jak zatrzymają za np. brak żarówki, to jak wymienimy na drodze, nie ma problemu, ale widziałem też, jak zatrzymali gościa, który jechał autem w wersji rządowej, uzbrojonej w dodatkowe, niebieskie światłą schowane za grillem, to kazali mu tę instalację unieszkodliwić (pomimo, że nie była włączona). Gość musiał na poboczu przecinać kable, żeby zagwarantować, że ich nie użyje.

Mamy na forum kilka osób, które jeżdżą z takimi światełkami. Może ktoś się wypowiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w naszym kraju jest tyle interpretacji przepisów ile policiantów. Myśle że jeżeli bedziesz miał mozliwość przełączenia na zwykłe postojówki to albo puszczą wolno albo przywalą najpierw mandat a potem puszczą tak jak napisałem ilu policiantów tyle możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym odpuścił temat skoro są niedozwolone, jeździć i się stresować zatrzymają czy nie, wlepią mandat czy nie, bez sensu niestety :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie do końca są niedozwolone, bo np. w Volvo montują je w standardzie, a autka przegląd przechodzą i nikt na drodze się nie czepia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też myślę że nikt nie powinien się czepiać chyba że trafisz na jakiegoś służbistę :) Ja mam u siebie bixenony od Gwertego i od tej pory miałem kilka kontroli drogowych i dwóch policjantów zapytali tylko czy bixy mam ori więc powiedziałem że tak kazali mi uruchomić spryski lamp, zobaczyli że działają i tyle :wink4: Więc ja również uważam że nikt nie powinien się czepiać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie do końca są niedozwolone, bo np. w Volvo montują je w standardzie, a autka przegląd przechodzą i nikt na drodze się nie czepia...

W Volvo czy np BMW 5 spełniają raczej funkcję obrysówek, różnica jest taka że lampy tych aut mają homologację europejską, a kierunki USA w b5 nie... czyli wniosek jest taki, że jednak nie są dozwolone.

ale jeżdżę z postojówkami w kierunkach już jakiś czas i co prawda nie miałem jeszcze żadnej kontroli, ale kilka patroli mijałem i raczej nie zwracali na to uwagi :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja prawie straciłem dowód ale wyrwałem kabelki z lamp. Obrysy zgasły :naughty:

Mandatu za to nie będzie tylko strata dowodu.

Jakbym miał się takimi rzeczami przejmowac to dostawałbym palpitacji serca na widok każdego policjanta. Jak to się mówi, no risk no fun :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytam z ciekawości, bo w sumie decyzja o montażu zapadła już dawno :naughty: tylko kwestia czasu, żeby podjechać i dokupić graty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój pierzasty przyjacielu nic nie dygaj . Kontrolę miałem na tych migaczach i odcięcie pod kokpitem ... powiedziałem że alarm mi świruje i tyle . Za alarm dowodu nie zabiorą :wink4: .Niby homologacji nie mają ale na przeglądach nie miałem z nimi problemu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie chyba pociągnę sobie kabelek z pstryczkiem do kabiny, bo i tak muszę do halo pociągnąć instalację :decayed:

jakby co to "pstryk" i ja nic nie wiem :gwizdanie:[br]Dopisany: 01 Wrzesień 2011, 15:30_________________________________________________tylko kwestia, którędy mogę się dostać do kabiny przez sciankę? nie chcę żeby coś mi później ciekło, czy korodowało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elo. Ja mam wersje USA, kontroli miałem już z 5, przegląd przechodziłem normalnie (bez smarowania). Ani policja ani gość na przeglądzie niewspomniał słowem że coś może być nie tak.

Pstryczek:) Zatrzymaja Cie za oswietlenie, a po chwili zobacza że światła w cudowny sposób sie naprawiły to zobaczysz jakie wtedy się trzepanie zacznie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko kwestia, którędy mogę się dostać do kabiny przez sciankę? nie chcę żeby coś mi później ciekło, czy korodowało

Przez puszkę od ECU . Estetycznie , hermetycznie i szybko . Masz tam wolne gumki na dodatkowe przewody .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elo. Ja mam wersje USA, kontroli miałem już z 5, przegląd przechodziłem normalnie (bez smarowania). Ani policja ani gość na przeglądzie niewspomniał słowem że coś może być nie tak.

Pstryczek:) Zatrzymaja Cie za oswietlenie, a po chwili zobacza że światła w cudowny sposób sie naprawiły to zobaczysz jakie wtedy się trzepanie zacznie:)

zrobiłem takie pozycje szwagrowi w Civicu (cały na JDM zrobiny) i jeździ mlody już dobre dwa lata bez historii, ale fakt na przegląd zostały odłączone...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też mam te obrysówki i nigdy się nie przejmowałem policją. Jak się przyczepią odepne kabelki a potem se je znowu podłącze. No chyba że na jakiś c**ji trafie :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...