Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] A4 b5 AVANT gnije na dole ?


tarq

Rekomendowane odpowiedzi

witam

dzis ogladalem dla siebie b5 1997 afn, auto fajne, spoko, ale doly 4 drzwi podgnite, zaczyna normalnie wchodzic ruda, jedne przedni blotnik juz an zgieciu rantu na dole rowniez, auto ma takie jakby listwy na dole drzwi szerokie gumowe ale to chyba fabryczne, nie spotkałem sie zeby audi tak gniło ?

pytanie moje, powodzian ? czy moze co innego ?

powiem szczerze ze auto bardzo ladne ale odpuscilem sobie własnie przez to niby zaczyna dopiero gnic ale nie spotkalem sie zeby audi gnilo, jakiekolwiek, stare b4 mi nie gnilo a mialo 20 lat, i ani grama korozji ?

zapomnialem dodac, lakier na drzwiach oryginalny, mierzylem miernkiem, po 160-180 mikronów

co o tym powiecie ? auto z niemiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

praktycznie w kazdym audi to występuje... gniją tylko same te listwy, bo są na metalowych prowadnicach... teraz w serwisie mozesz kupic nowe juz na prowadnicach z tworzywa sztucznego i nie beda tobie nigdy gnić

najlepiej odkrecic jedna srubke i sciagnac tą listwe i wtedy zobaczyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no kolega ma AFN z 96 roku, takie samo, nie dopatrzylem sie ani jednego zaczatku korozji, kolejny znajomy to samo, sam kiedys mialem chwile a4 b5 tez byla igła, doły drzwi tez zaczynaja leciec, nawet juz lakier na 1-2 cm zaczyna soe odparzac, nie wzialem auta bo pomyslalem ze to jakis topielec, sam juz nie wiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak jak pisalem najlepiej sciagnac jedna listwe... zdarzaja sie dobre egzemplarze z dobrymi jeszcze listwami,ale duzo tak ma ze sa juz zgnite.. moje tez to mialo, ale po zmianie jest wszystko ok a drzwi cale

ale jak juz wdziales bable na drzwiach to nie wiem wtedy :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi jeden rancik tez zaczyna troszke, ale na zewnatrz nie widac tego, tylko od strony nadkola, jak sie głowe włoży... ale jak juz klapa to nie wiem co z tym autem sie działo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ranty przednich błotników po tylu latach są wypiaskowane praktycznie do gołej blachy, więc nie ma siły żeby tam nie zaczęła atakować rdza, krawędzie pokrywy bagażnika czy innych pokryw jeżeli uszkodzona była powłoka lakiernicza też się poddadzą. Natomiast rdzewiejące drzwi to nie jest normalny objaw tylko albo fuszerka lakiernika, albo wada fabryczna zabezpieczenia antykorozyjnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np. wilgoć, syf w trudno dostępnych zakamarkach wnętrza i profilach karoserii, nawieszane w uj choinek zapachowych żeby ukryć zapach stęchlizny, chociaż teraz łatwiej tanio wymienić cała tapicerkę, problemy z elektryką czy działaniem wyposażenia, nienaturalnie mocno podgnite podwozie, problemy z hamulcami itp. Generalnie myślę, że przy starym aucie mało komu chciało by się w ogóle topielca reanimować, a jak jużto zrobić to na tip top żeby nikt nie poznał, więc zawsze coś tam wyjdzie zwłaszcza jeżeli auto po reanimacji trochę postoi. Jeżeli jest świeżo odszykowany to znacznie trudniej zauważyć coś niepokojącego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A topielcy teraz u nas co niemiara ...

sam sie nacialem jak szukalem A4 na topielca, pojechalem z blacharzem zajrzał tu i tam i od razu powiedzial ze topielec, a wypicowany na glanc byl na handel :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audi B4 to jest panzervagen także pod względem blach to już B5 go nie przeżyje.... odpowiadam Ci na Twoje pytanie, tak to jest nurek:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...