Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AVG] Obrotomierz co odpalenie auta cofa sie do tyłu.


Hasiuk89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taki problem wskazówka obrotomierza cały czas cofa mi sie troche do tyłu np. 2 dni temu na zgaszonym silniku pokazywała 5 tyś obr a dzisiaj 4 tyś. Obrotomierz działa normalnie tylko poprostu co odpalenie auto troche cofa sie wskazówka. Co to może być ?? Dodam ze już raz przekręciła się o 360* i robi 2 kółko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie wyrobiły ci się wypustki blokujące na wskazuwce,skoro obrotomierz działa ci normalnie a czasami przy odpaleniu wskazówki się przekręcą o 360-ogólnie wskazówka wykonuje ograniczony zakres ruchu w zakresie skali,pewnie miałeś rozbierany licznik i ktoś nie umiejętnie je wyjął i uszkodził blokady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie wyrobiły ci się wypustki blokujące na wskazuwce,skoro obrotomierz działa ci normalnie a czasami przy odpaleniu wskazówki się przekręcą o 360-ogólnie wskazówka wykonuje ograniczony zakres ruchu w zakresie skali,pewnie miałeś rozbierany licznik i ktoś nie umiejętnie je wyjął i uszkodził blokady.

Pewnie ktoś nieumiejętnie cofał licznik :) A tak poważnie to proponowałbym podjechać do jakiegoś mechanika bo może się okazać że jest tak jak mówi kolega Golem1 czyli 15 min i problem rozwiązany. Chyba że sam czujesz się na siłach żeby się za to wźiąć i rozebrać cały licznik :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ta wskazówka nie przekręciła sie odrazu o 360 tylko gdzieś przez 3 tygodnie zrobiła kółko. Ale wole sie nie zabierać za to sam podjade do znajomego elektromechanika może coś z tym zrobi tylko chciałem sie upewnić czy nie czeka mnie wymiana licznika. A licznik był cofany przed zakupem wiec może to tez od tego. ale jak kupiłem to cały czas trzymało jeden punkt ale od jakis 3 miesięcy zaczeła cofać sie wskazówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się tak jak ci wcześniej pisałem pewnie zabezpieczenia na wskazówkach się wyrobiły lub są wytarte i czasami jak nie załapią to się potrafią przekręcić, to są takie małe wypustki pod spodem wskazówki które mogą się wyrobić lub wyłamać,jak pojedziesz do swojego elektryka to pewnie zaraz ci to sprawdzi,to może być jedna z przyczyn albo proprostu obrotomierz do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...