Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 ALT] Poszukuję schematu kolektora ssącego - i jak zdemontować go najbezpieczniej ...


tigy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Poszukuję schematu kolektora ssącego - i jak zdemontować go najbezpieczniej ... chcę sprawdzić działanie przepustnicy powietrza dodatkowego. Pierdziele się z braniem oleju - odłączyłem już wszystko co mogło być zassane z oparów olejowych a dalej w kolektorze jest olej ... wystarczy z przodu obok kieronicy po. dodat. wykręcić czujnik temp ... jest w oleju :/ skąd tam się bierze ??? możecie pomóc koledzy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na temat " przepustnicy powietrza dodatkowego czy kierownicy powietrza dodatkowego" odpisałem Ci w innym temacie. To tak naprawdę zawór zmiennej długości kolektorów ssących, ma on wpływ na przebieg momentu ale nie ma wpływu na olej. Czy nie jest połamany należałoby go rozebrać, ale raczej jeśli jest jakaś reakcja na obrót ta dźwignienką przy pracującym silniku to powinno być ok. Przy gwałtownym dodaniu gazu powinna się poruszyć. Olej na czujniku temperatury to może być po prostu olej który zalega gdzieś na spodzie kolektora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też to interpretowałem - ale skąd tyle tam byłoby oleju - skoro olej został spalony - a pomimo odłączenia od dolotu wciąż się pojawia na czujnku - i to świeży w miarę ... bo czysciutki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tą "kierownicę" sprawdź jak pisałem, nie ma z tym dużo roboty, podważyć cienkim śrubokrętem zapadkę w tej pokrywce mechanizmu i przy pracującym silniku popróbować poruszać dźwigienką. Zresztą nawet przy nie pracującym słychać że coś tam się w środku obraca. A czy działa siłownik podciśnienia to już jest potrzebna druga osoba która będzie odpowiednio dodawać gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...