Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Szyberdach - sam się otwiera


Fernando

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

w większości przypadków wina leży po stronie zaśniedziałych styków w pokrętle od sterowania szyberdachem, należy rozebrać i przeczyścić styki oraz podgiąć blaszki aby lepiej dotykały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, chodzi o to pokrętło w podsufitce które jest razem z lampką. też mialem ten sam problem (szybredach sam sie otwierał i nie zawsze reagował na zmiane pozycji pokrętła), pomogło rozebranie i przeczyszczenie styków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wyciągnołem zaślepkę od tej mini podsufitki, i zobaczyłem urządzenie WEBASTO Feel the drive, (bo ja mam w swoim wyposażeniu), żadnych kabli nie widziałem, szedł tam jakiś czerwony kabelek i czarny do tego czerwonego urządzenia webasto ale były w znakomitym stanie. Co myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pokrętło o którym była mowa jest razem z lampką, musisz odkręcić lampkę (2 śruby pod kloszem) odpiąć wtyczki i z drugiej strony pokrętła ściągnąć plastik i pod nim będą styki które musisz przeczyścić. a to do czego się teraz dostałeś to silnik szyberdachu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wyciągnołem zaślepkę od tej mini podsufitki, i zobaczyłem urządzenie WEBASTO Feel the drive, (bo ja mam w swoim wyposażeniu), żadnych kabli nie widziałem, szedł tam jakiś czerwony kabelek i czarny do tego czerwonego urządzenia webasto ale były w znakomitym stanie. Co myślicie?

przeciez wyraznie napisal kolega. zdemontuj i wyczysc pokretlo, ktorym otwierasz szyberdach :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tak zrobiłem, akurat wtedy kiedy to robiłem to szyberdach był w pół otwarty i jak tam to ruszałem to się chował i otwierał. Jak juz zobaczyłem co tam jest to nic nie wyglądało na zaniedbane, pokazuję foto: IMG_20110910_140410.jpg chyba że mam się dostać całkiem pod ten plastik w kształcie koła. Rozumiem żeby do niego się dostać to muszę odkręcić śrubę pod plastikiem którym reguluje szyberdach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz się dostać pod ten plastik w kształcie koła (ten z nr 476E) ale nie musisz nic odkręcać tylko go lekko cienkim śrubokrętem podważyć po troszke z każdej strony i wyjdzie a tam już będą te blaszki i ścieżki po których one chodzą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mam opuszczone szyby, i jest gorąco (>25stop, może nawet więcej) to szyberdach się otwiera, czasem więcej czasem mniej, tak jakby regulował temperaturę (przewiew w samochodzie).

Zimno-nie ma tego

Czy to jakaś funkcja automatyczna czy uszkodzenie (np. przełącznika)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mam opuszczone szyby, i jest gorąco (>25stop, może nawet więcej) to szyberdach się otwiera, czasem więcej czasem mniej, tak jakby regulował temperaturę (przewiew w samochodzie).

Zimno-nie ma tego

Czy to jakaś funkcja automatyczna czy uszkodzenie (np. przełącznika)?

wygląda na to że masz ten sam problem co autor wątku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też pomogło przeczyszczenie ścieżek w pokrętle, a już miałem dawać auto jakiemuś specowi. Dziękować!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...