Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Zamiast malowania okleina ?


gooryl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ! jako że z mojego autka schodzi z maski lakier bezbarwny i ma kilka otarć ( przez to kupilem go za niewiele.. ) rozmyślałem o całkowitym malowania auta jak już będzie w PL , jednak ostatnio znajomy wspomniał mi coś o innej metodzie , mianowicie podobno niektórzy oklejają poprostu całe auto folią pod kolor a następnie pryskają czymś w stylu lakieru bezbarwnego dla zabezpieczenia .. ktoś coś słyszał o takich metodach ? jakie mogą być koszta ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem wczesniejsze auto potraktowane taka wlasnie folia tyle ze zakupione bylo w niemczech i juz u nich robione..folia byla kameleon...sprawowalo sie w miare problemy wyszly po czasie na masce silnika od temp zaczela tracic troszke kolor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koszta wychodzą prawie jak normalne malowanie elementu lakierem, no może przy całym aucie taniej :) folie raczej stosuje się na nowy lakier, by zabezpieczyć go przed uszkodzeniami, zamiast bezbarwnej może być w kolorze oczywiście, ale o lakierowaniu folii nie słyszałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale skoro piszesz ze schodzi lakier i auto jest troche poocierane, to i tak folia nic nieda jak auto predzej nie odwiedzi blacharza/lakiernika zeby doprowadzili powierzchnie do rownego zeby nie bylo widac nierownosci na folii a to ju jakis koszt bedzie, i moze taniej wyjdzie jednak malowanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem po co sie tak bawić lepiej pomalować. Jeśli masz całe auto do malowania plus jakieś poprawki blacharskie(szpachlowanie itp.) to faktycznie ta usługa może dużo kosztować za same lakiery na ten gabaryt auta to koszty ok. 500zł + usługa blacharsko/lakiernicza to juz zależy od warsztatu ale po mimo tego ja bym się z taką folią nie bawił tylko oddał do malowania jak powinno być :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tu jeszcze wstawie cytat z innego forum

"...pytałem mailowo firme aplikatorzy obklejnie całego w czarny mat plus wielkie naklejki MTM na bokach 4000zł

biała perła + czarny napis MTM 7200zł cana powala

chyba kupie z alledrogo jakis meter foli i obkleje maske zobacze jakie to trudne

Z tego co widze to firmy obklejajace auta wyrastaja jak grzyby po deszczu albo......"

:gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to w takim razie cena jest jak za darmo. Pytanie czy po prostu zrobi po koleżeńsku po kosztach, czy zaoszczędzi też na materiałach żeby była taka cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu na forum był koleś co się reklamował z oklejaniem. Z czystej ciekawości napisałem do niego, i za całego avanta chciał 4500zł. Ale uważam, że lepiej rzucić jednak lakier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jakiś czas temu się też orientowałem .... więc mi wycenili Avanta B6 na:

"Witam. Koszt oklejenie to ok. 2000 zł plus folia . Czyli całkowicie to ok. 3500 . Jak dotrę do domu to podeślę fotki audi w czarnym macie . Pozdrawiam" a tak to mniej lub więcej wygląda .... zdjęcia również dostałem od tej firmy:

Nie wiem jaka to firma bo nie pamiętam, posiadam maila do kolesia jak kogoś to interesuje.

20100609865.jpg

20100609866.jpg

20100609867.jpg

20100609868.jpg

20100609869.jpg

20100609872.jpg

20100609874.jpg

20100609875.jpg

20100609876.jpg

20100610878.jpg

20100610880.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...