Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Gaz a działanie sondy lambda


mariuszsmietana

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc. Czy moze ktos jasno i precyzyjnie okreslic czy sonda dziala przy jezdzie na gazie czy nie!

Obczytalem rozne fora i nie ma nigdzie jednoznacznej odpowiedz. Kazdy podejrzewa...

Z info uzyskanych... dziala jezelli mamy np staga... nie dziala w starych inst gazowych

Prosze o odp :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj opowiem Ci na moim przykładzie gaz BRC seqwent 24 pewnego dnia komputer wykazał za dużą dawkę i wyregulowałem ją i gra na drugi dzień nie mogę odpalić samochodu po jakimś czasie dopiero i tak cały czas i co sie okazało sonda zapamiętała tą mieszaknę nową i nie odpowiadało jej to za drugim razem znów zmieniona mieszakna i chodzi bez zarzutów tak więć sonda działa na gazie tak jak na benzynie pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dziekuje. oczekiwalem jasnej odpowiedzi

mysle ze przyda sie ona niejednemu....

takze zaczynam od wymiany sondy...

czy moze mi ktos jeszcze napisac... bo widze ze jestescie obeznani... ale pytanie moze okazac sie strasznie glupie :thumbdown:

mam silnik 1.6 sonda 4 kable. czy moge ja zastapic kazda inna sonda ktora posiada taki sam gwint i taka sama ilosc kabli?

tzn chodzi o to ze posiadam w domu nowa sonde do grupy fiat.

dzieki i sorki za pytanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na doborze sondy do silnika niestety za bardzo się nie znam, elektrycznie powinieneś dać radę to podłączyć, ale może źle zachowywać się przy doborze składu mieszanki. Jeżeli jest to uniwersalna sonda NGK to powinna pracować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok. dzieki. tyle chcialem wiedziec. czy ja sprzedawac czy zostawic dla siebie. ogolnie bez sondy/uszkodzonej sondy dzieje sie tyle, ze spala wiecej. innych objawow brak.

dzieki :hi:[br]Dopisany: 07 Wrzesień 2011, 17:27_________________________________________________Tanszy zamiennik wchodzi w gre? Czy juz lepiej szukac uzywki?

http://motoallegro.pl/sonda-lambda-vw-golf-iii-iv-caddy-corrado-jetta-i1722064702.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...