Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADP] odpowiedna temperatura do właczenia gazu?


marcin1852

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam takie pytanie odnosnie minimalnej temperatury przy ktorej mozna przelaczyc z benzyny na gaz, nie dawno zalozylem sekwencje do mojego auta i mechanik ustawil mi temperature 30 C, wszystko byloby ok tylko taką temerature osiag mi dopiero po 5 min jazdy. Jesli ktos ma nizsza temp. to prosze o podpowiedz jaka temp. bedzie odpowiednia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaziu_Wichura

masz problemy z osiągnięciem 90 stopni? Silnik jest niedogrzany?

Pewnie to termostat.

Co do temperatury przłączania na LPG to nie jestem zwolennikiem ustawiania temp. niższych niż 40 stopni. Jest to złudne oszczędzanie - potem na ogół "bokiem" to wychodzi wszystkim. Dajmy trochę popracować silnikowi na benzynie.

W swoim samochodzie ustawione mam 50 stopni, ustawiłem tak na własne życzenie ze względu na zbiżającą się zimę. Latem ustawiam na 40 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z temperatura nie mam problemu termostat jest wporzadku, z tego co czytalem to niektorzy ustawiaja na 20 C co o tym sadzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje zdanie jest takie ze nie ma sensu oszczedzac za wszelka cene, i jak kaziu wspomnial dac silnikowi sie nagrzac... w serwisie bez mojej zgody ustawili mi mozliwie niska temperature (ok 20-25C) poniewaz w ogole nie przelaczal wczesniej na gaz (bo programu nie potrafili zrobic idioci) ustawili na wlaczanie gazu przy mozliwie najwyzszej temperaturze nawet nie wiem jakiej bo nigdy jej nie osiagnalem... :P wynikiem tego bylo szarpanie.. a po pewnym czasie problem z obrotami (na gazie trzeslo buda strasznie) co sie okazalo nie byl to jak w serwisie gazowym przypuszczali silnik krokowy tylko zepsute nadajace sie do wymiany listwy od wtryskiwaczy wraz z wtryskiwaczami ! (PO 25TYS. KM. !!!!! ) gdzie powinno je sie wymieniac po 50-60tys km. a niektorzy jeszcze wiecej na nich jezdza.. nie byly tez tanie bo 700zl za jedna a w V6 potrzebowalem takie dwie ;/ naszczescie przejechalem sie do wroclawia i zrobili mi wszystko i temperatura to 60 C ;) teraz wszystko jest pieknie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobno im wyższa ustawiona temperatura tym lepiej !

ale albo się przesłyszałam albo u mnie ustawiona została na 11*C możliwe? czy jestem głucha w wieku 24lat :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie i fachowcow najlepsza temperatura to 40-45C.. Bo z fachowcem rozmawialem i powiedzial ze 40C ustawia.. ja powiedzialem ze chcialem 60 a on ze w takim razie ustawi 45C wiecej sie nie targowalem :P

pewnie mozliwe ale nie :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...