Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] KTO WIE JAK TO SIĘ NAZYWA, O ILE COŚ TAKIEGO ISTNIEJE


lapek85

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Na początku przepraszam za schemat, może dla kogoś okazać się mocno niepoprawny.

schemati.jpg

Chodzi mi o to, ze na jednym przewodzie mam stałe napięcie 3 V i ten prąd płynie do 2 odbiorników.

Chciałbym zablokować „czymś” przepływ tego prądu, aby nie popłynął do jednego z odbiorników.

Problem w tym, ze tym samym przewodem może także płynąć prąd o napięciu 12 V ( inne położenie przełącznika) i wtedy prąd musi docierać do dwóch odbiorników.

Moje pytanie tak w skrócie, co kupić, co założyc, jak się to coś nazywa co zablokuje mi przepływ prądu np. mniejszego jak 5V a przepuści prąd o napięciu wyższym niż 10V ????

Z góry dziękuje za odpowiedzi

Pozdrawaim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem najprościej dołożyć przekaźnik, podłączyć tak by po prostu odłączał jeden obwód, jeżeli to nie tajemnica to napisz co to za odbiorniki i czemu na jednym kablu masz 3V i 12V to może będzie łatwiej coś doradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej,najtaniej i najszybciej dołożyć tak jak napisał Digit zwykły przekaźnik ale to samo możesz też zrobić za pomocą przełącznika z odpowiednimi stykami, a tak z ciekawości skąd w instalacji w aucie wziąłeś 3V-chyba że to nie auto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie auto, to maszyna do sypania ziemi do doniczek :kox:

chyba zrobie tak jak napisaliscie powyzej, tylko jesli moglbym jeszcze prosic o podpowiedz, to jakiego typu, czy oznaczenia mialby byc ten przerkaxnik"??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A chociażby na takim przekaźniku :

http://allegro.pl/przekaznik-10a-250vac-125vdc-ly2-12v-cewka-omron-i1802699784.html ,

coby wszystko było prosto i bezboleśnie. Styki powinny wytrzymać prądowo bo nie podejrzewam byś puszczał tam coś powyżej 10A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki bardzo kolego wijar

pomysle nad tym rozwiazaniem,pogadam z elektrykiem i chyba czas przerobic maszyne:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) W razie problemów służę pomocą.

Pozdrawiam

pomoc się przyda, ale to jak coś bede pisał na PW, aby tu śmietnika nie robić

pozdro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...