Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Jakie objawy uszkodzonej wiskozy?


jocker01

Rekomendowane odpowiedzi

jak auto rozgrzane np po jezdzi i postoju w korku tenp cieczy przekracza 94stopnie to wiskoza sie zalancza i wlasnie taki dzwiek v6 sie wydobywa ale to nie caly czas ostudzi sie i potem normalnie ma pracować jeżeli masz tak cały czas to znaczy ze wiskoza padła...

dobra wiskoza musi ci sie dać zatrzymać na zimnym silniku ręką...a jak sam ja zakręcisz( na zgaszonym silniku to ma na początku mały opór a potem kręci się lżej... :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęgło wiskotyczne ciężko sprawdzić, ja w BMW wymieniłem i co później się okazlo ze stare również było sprawne. Wiec jeżeli temperatura jest ok, nic nie zmieniaj, sprzęgło wiskotyczne jest zepsute jak nie chłodzi czyli temperatura rośnie, lub jak sie zablokuje czyli chodzi na okrągło, wtedy zazwyczaj silnik jest nie dogrzany. Ale czy jest zablokowane łatwo możesz sprawdzić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęgło wiskotyczne ciężko sprawdzić, ja w BMW wymieniłem i co później się okazlo ze stare również było sprawne. Wiec jeżeli temperatura jest ok, nic nie zmieniaj, sprzęgło wiskotyczne jest zepsute jak nie chłodzi czyli temperatura rośnie, lub jak sie zablokuje czyli chodzi na okrągło, wtedy zazwyczaj silnik jest nie dogrzany. Ale czy jest zablokowane łatwo możesz sprawdzić...

łatwo moge sprawdzić jak??

moj silnik chodzi jak bestia teraz z tym wiatrakiem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej to sprawdzić na zimnym silniku, weź jakaś plastikowa butelkę i zobacz czy nią zatrzymasz wiatrak, ręka nie polecam, bo jak jest zablokowana może zaboleć. Jak na zimnym tez tak szumi to może być właśnie zablokowana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokłądnie wisko zapieczone więc do wymiany... radze wyemienic bo jak ci stzreli wiatrak platikowy to i chłodnica oberwie i większe koszty będziesz miał a sprzęgło wiskotyczne ja płaciłem 80zł.... :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę tanio dałeś, jeżeli chodzi o sprzęgło wiskotyczne to polecam orginal ze względu na materiał wykonania, podróbki sa gorszej jakości i mogą się załączać np. przy ponad 100 stopniach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie jeszcze raz jutro jadę kupić sprzęgło wiskozy, i takie pytanie do wymiany musze zdejmować pasek klinowy czy nie? i czy cały przód rozkręcić musze?? kiedyś widziałem fajną instrukcje na forum z fotkami, ale teraz nie znalazłem? może ktoś mi pomoc??:)[br]Dopisany: 15 Czerwiec 2010, 12:33_________________________________________________nikt nie pomoże?:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie jeszcze raz jutro jadę kupić sprzęgło wiskozy, i takie pytanie do wymiany musze zdejmować pasek klinowy czy nie? i czy cały przód rozkręcić musze?? kiedyś widziałem fajną instrukcje na forum z fotkami, ale teraz nie znalazłem? może ktoś mi pomoc??:)[br]Dopisany: 15 Czerwiec 2010, 12:33_________________________________________________nikt nie pomoże?:(

przecież to zrozumiałe że jak wymieniasz sprzęgło wiskotyczne to musisz zdemontować pasek chłodnice i zderzak też musisz ściągnąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam koledzy bardzo podobny problem wymieniłem wiskozę jednak nie wiem czy powinno tak być że wentylator ciągle pracuje i da się go zatrzymać nie wiem czemu tak jest co dziwne łapie czasem temp 100 stopni i nie ma takiego charakterystycznego przyspieszenia pracy wentylatora tak jak w innych samochodach proszę o odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, za odkop, ale czy w 1.8T AVJ też ta wiskoza jest? Tak czytam i czytam i nie mogę ogarnąć co w ogóle jest :mysli:

Przecież wentylator nie jest napędzany wałem, tylko elektrycznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...