Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AKE] Zatrzaśnięta maska w A4


Hołk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich miłośników audi

Do kilku miesięcy jeżdżę takim statkiem i powiem "poezja"

Moje audi to Malutka A4 z silnikiem 2,5 180PS z 2002.

Oprócz większych lub mniejszych remontów przydarzyła mi się taka kłopotliwa sprawa.

Wczoraj otworzyłem maskę jednak ją zaraz zamknąłem bez domykania, przejechałem 5 metrów i ponownie chciałem ją otworzyć .Podchodząc zauważyłem że maska się domknęła sama .Chciałem ją otworzyć ale dźwignia wewnątrz nawet nie drgnęła a potem po kilku próbach szarpania maską i dźwignią linka się albo urwała lub spadła no i kaplica. Nie mogę otworzyć maski. Ma ktoś z was na to jakiś patent, co zrobić z tym fantem? :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzałem ale u mnie jest troszke inny silnik a tym samym nieco mniej miejsca

[br]Dopisany: 19 Luty 2008, 16:22 _________________________________________________Niestety maska nadal zamknięta. Męczyłem się dziś 6 godzin i nic. Byłem nawet u mechanika ale nawet on sobie z tym nie poradził.

Bardzo proszę jak ktoś może to niech wrzuci zdjęcie miejsca gdzie zapina się linkę[br]Dopisany: 20 Luty 2008, 00:04 _________________________________________________ :> Udało się maska otwarta. Jednak nie jest to łatwa operacja. Zacznę od tego że w modelu z silnikiem 2,5 V6 jest raczej nie realne aby ją otworzyć od spodu. Byłem nawet u znajomego i dokładnie obejrzałem zamek. Po powrocie do domu ponowne męczarnie przez godzinę i nic. Doszedłem do wniosku że raczej od spodu tego nie otworze dlatego podjąłem decyzje o wyjęci atrapy. No i kolejny problem jak ją wyjąć żeby jej nie uszkodzić i lakieru dookoła. Ale i o tym pomyślałem, oglądając zamek u kolegi sprawdziłem jak zamocowana jest atrapa. Zdejmując grill należy najpierw zdejmować jego górną część naginając lekko do dołu i solidnie jednym ruchem szarpnąć jego górną część. Po wyjęciu góry reszta sama wyskoczy. Potem jest już z górki , na zaczepie maski są trzy śrubki na 10 klucz należy je odkręcić i maska otwarta.

Opisałem to ponieważ jest to nie lada problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dopiszę, również miałem ten sam problem....to najlepszy sposób dla tych co mają V6

dodam tylko od siebie.... żeby zaopatrzyć się w jakieś długie szczypce do uchwycenia nakrętki gdy ją wykręcimy...

inaczej wpadnie nam gdzieś w komorę silnika w momencie podnoszenia maski i możemy jej nie znaleźć...ja tak mam wlaśnie....szukam i szukam ale jej nie widzę...muszę zamówić w ASO nową...:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...