Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B7 BPW] Czy wymiana oleju pomoże?


julio4350

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszyskich otóż posiadam skrzynię multitronic HHF 7lamel, auto ma przejechane 183tyś km

Jakieś 20tyś km. temu czasami przy prędkości między 60km/h a 70km/h jak powoli się rozpędzałem auto czsami przerwało(po prostu przez jakąś sekundę nie przyśpieszało). Działo się to sporadycznie i nie przywiązywałem do tego znaczącej wagi.

Na chwilę obecną dzieje się to częściej i w dodatku doszły koleje sytuacje tzn. : jak chcę ostrzej ruszyć to także lubi się sporadyczne zaciąć(przez około sekundę nie przyśpiesza auto), i doszło także sporadyczne zacinanie między 50km/h a 60km/h.

Czy wymiana oleju pomoże? Vag nie znalazł żadnych błędów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś w stanie określić kiedy ostatni raz został wymieniony olej w skrzyni? Jeśli nie to od tego trzeba zacząć.

Chciałbym obejrzeć bloki pomiarowe skrzyni - jeśli nie straszne Ci 165km drogi do mnie to zapraszam ;)

...jaki jest aktualny przebieg auta i czy jest on potwierdzony (historią serwisową i stanem auta).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy przebiegu 112tyś km był wymieniany olej a auto ma teraz 183tyś km.

Chcałem dzisiaj zrobić adaptację skrzyni ale mimo iż temperatura oleju doszła do 82*C to w drugiej kolumnie grupy 10 i 11 cały czas było ADP run. Nie wiem dlaczego przy tak wysokiej temperaturze nie chce się aktwyować procedura

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwyższy czas na wymianę ATF w Twojej CVT (zalecana wymiana oleju w multitronicu co 50-60 tys.km). Jeżeli z jakichś powodów nie możesz jechać do Barta-S, w Długołęce pod Wrocławiem jest warsztat specjalizujący się w ASB /chłopaki ogarniają temat - też korzystam z ich usług/ i tam wymienisz olej a przy okazji zdiagnozujesz skrzynię.

Dodam, że wyczerpujące informacje odnośnie swojego "automatu" znajdziesz na forum w tematach: "Multitronic-Encyklopedia" i "Diagnostyka skrzyni multitronic"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy przebiegu 112tyś km był wymieniany olej a auto ma teraz 183tyś km.

Chcałem dzisiaj zrobić adaptację skrzyni ale mimo iż temperatura oleju doszła do 82*C to w drugiej kolumnie grupy 10 i 11 cały czas było ADP run. Nie wiem dlaczego przy tak wysokiej temperaturze nie chce się aktwyować procedura

Przekroczyłeś interwał wymiany ATF i od tego trzeba zacząć. Jak zobaczę bloki pomiarowe skrzyni będę mógł powiedzieć więcej odnośnie adaptacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za pomocą vaga sprawdź w 12 bloku wartośći MWB. Jeżeli różnica wartości między pierwszą i drugą pozycją będzie mniejsza od 65ma olej do wymiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za pomocą vaga sprawdź w 12 bloku wartośći MWB. Jeżeli różnica wartości między pierwszą i drugą pozycją będzie mniejsza od 65ma olej do wymiany

Przepraszam ale to bardzo śmiała diagnoza ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko cytuje z pewnego źródła jakim jest program do multitroniców :>

Właśnie go kupiłem na allegro :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co za ''spec'' to wymyślił ale zależności MVB12 nie mają nic wspólnego z wymianą ATF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...