Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Skacząca temperatura


massta80

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z temperaturą silnika, jednego dnia robię 200km i temp. jest cały czas na 60 stopni wskazówka ani drgnie, następnego dnia na trasie 100km temp. rośnie do 90 nagle spada do 60 i tak w kółko rośnie i spada, dodam że parę miesięcy temu był wymieniany termostat i czujnik temperatury , proszę o pomoc co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj jeszcze wyczyścić kostke czujnika temperatury moze gdzieś zaśniedziała (a to sie czesto zdarza) i nie styka, a jak nie to moze ten termostat już padł, włożyłes ori czy ten francuski zamiennik??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia jaki bo robił to mój mechanik a ja nie pytałem jaki kupił ale raczej wątpie żeby był ori.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja ostatnio miałem tez taki problem mechanik najpierw wymienił mi czujnik temp. oczywiste nic nie pomogło...wiec wymienił mi termostat i problemy się skończyły...Myślę ze zacznij od termostatu tańszy niż czujka(przynajmniej w moim przypadku był tańszy od czujki) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja ostatnio miałem tez taki problem mechanik najpierw wymienił mi czujnik temp. oczywiste nic nie pomogło...wiec wymienił mi termostat i problemy się skończyły...Myślę ze zacznij od termostatu tańszy niż czujka(przynajmniej w moim przypadku był tańszy od czujki) pozdrawiam

tyle ze drozsza jest robocizna.

podlacz auto pod VAG-a odczytaj temperature w momencie gdy wskaznik pokazuje 60C, w module engine i jezeli wskazuje 90C wtedy do wymiany czujnik, jezeli rowniez 60C do wymiany termostat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli VAG pokaże co innego niż zegary może być wina zacinającej się wskazówki, jeśli potwierdzi że to termostat wkładaj tylko ori z serwisu nie będziesz miał wtedy problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...