Skocz do zawartości
IGNOROWANY

elektryczne szyby przód nie działają


jabbog

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam taki problem że nie działają mi szyby elektryczne z przodu ( tył korba)

Mimo przyciskania przycisków od strony kierowcy jak i pasażera nie działają szyby ani trochę.

Z pilota ani z klucza też zero reakcji. Zamek centralny działa, głośniki grają, lusterko działa a szyby niestety nie.

VAG nic nie pokazuje, rozebrałem tapicerkę drzwi kierowcy i nic nie znalazłem niepokojącego. Kable z drzwi do słupka sprawdziłem miernikiem i jest przejście , 2 z nich mają naruszoną izolacje ale nie są przerwane. Juz nie wiem czego się czepiać, może ktoś z Was miał już taki problem i coś podpowie , będę wdzięczny.

Usterka pojawiła sie nagle i bez powodu

Dodam że wszystko związane z oświetleniem tzn. oświetlenie przycisków, kabiny , wnętrza (ściemnianie itd. ) działa po prostu wszystko inne działa, oprócz samych szyb z przodu jak kierowcy i pasażera nie działają.

auto audi a4 b6 2003 1.9 tdi 130 kM 2003/4 avant.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź bezpiecznik ten do którego trzeba dotrzeć poprzez odkręcenie plastiku pod kierownicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plastik pod kierownicą odkręcałem także, ale widoczne bezpieczniki są dobre, chyba że ten wspomniany bezpiecznik jest tak umiejscowiony że go nie widziałem , a może niema go tam wcale do szyb el. Masz jakiś schemat gdzie go szukać ??[br]Dopisany: 11 Wrzesień 2011, 09:01_________________________________________________Czyżby nikt nie miał takiego problemu ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głównym problemem jest pękający kabel plusowy w gumie pomiędzy drzwiami, a karoseria:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może być przekażnik albo ogółnie cała centralka zlana. sprawdz kable w tej gumie koło zawiasów drzwi. sprawdz czy jest napiecie na kostki

centralka nie jest zalana, a jeśli chodzi o przekażnik to czy ktoś podpowie który to jest i gdzie go szukać ??

czy możliwe jest że to rozkodowany moduł ??[br]Dopisany: 15 Wrzesień 2011, 15:40_________________________________________________Stoje w miejscu mimo poszukiwań usterki nadal nic. szyby nie działają wogóle ani z przycisku ani z pilota czy klucza. Audi zchodzi na psy poprostu szkoda kasy na takie wynalazki....chyba kupie TICO :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kable sprawdzone miernikiem w drzwiach kierowcy kilka razy i sa raczej w porządku ...a w drzwiach pasażera nie mierzone ale chyba tam niema jakiegos problemu..tak myśle może się myle..nie wiem.

Prąd w kostce która idzie do sterowania w drzwiach dochodzi więc nie wiem gdzie szukać przyczyny ;(

a uszkodzenie przycisków w drzwiach kierowcy miało by wpływ na to aby nie działała szyba kierowcy i pasażera zarazem ??....tylko to mi jeszcze przychodzi do głowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przycisk od strony pasazera dziala ?

Spruboj rozebrac tapicerke i sprawdzic przyciski .

nie działa ani z przycisku od kierowcy ani od pasażera poprostu zero reakcji

tapicerkę rozbierałem tylko od strony kierowcy i tu też sprawdzałem miernikiem kable

raczej wątpie żeby naraz zepsuły sie obydwa przyciski

pasowało by mieć na podmianę przyciski dla testu ale niestety nie mam.

Jest to doć dziwna sytuacja bo wszystko działa nawet podwietlenie przycisków a szyby nie działają

wyciągałem moduł komfortu z podłogi ale tam też jest ok sucho itd.

nie widać nigdzie innych uszkodzeń ....poprostu szyby nagle przestały działać i to obydwie i nie kumaja ani od kierowcy ani od pasażera[br]Dopisany: 18 Wrzesień 2011, 12:36_________________________________________________problem rozwiązany

uszkodzony moduł komfortu, po wymianie wszystko działa jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam gruboo odgrzeje temat nie dziala mi szyba kierowcy slychac tylko pykanie krancowki gora i dol raz udalo sie zjechac szyba troszke ale od razu sama sie zamknela i juz tylko pykanie slychac po nacisnieciu wlacznika . Z pilota szyba dziala normalnie jakies pomysly ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie przełącznik w drzwiach, od niego trzeba by zacząć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Ja mam tylko przod w pradzie i powiedzcie mi te przyciski sa zespolone w razie czego do wymiany sa oba przyciski? Czy jest to rozbieralne i z panelu da sie wymontowac kazdy przycisk osobno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy jest osobno a co lepsze one są rozbieralne więc spora szansa, że wystarczy go w środku przeczyścić i działa.

Tutaj opisane są różne patenty ;)

https://a4-klub.pl/topic/58574-naprawa-przycisków-podnoszenia-szyb/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za podeslanie linka..

Bez czekania i zbednego rozbierania bo pogoda jeszcze nie ta wzialem kontakt sprey przycisk w pozycje zamykania i kilka psikniec ku mojemu zdziwieniu szyba dziala ?. Tak ze naprawa na pewno spartanska i tymczasowa ale dziala przy okazji znaleziony winowajca.. przy lepszej pogodzie rozbiore przycisk i wyczyszcze.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...