Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVB] Wkładka zamka - jak wymienić?


dexter400

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z wkładką zamka drzwi kierowcy, kupiłem auto z rozwaloną wkładką. zostało z niej 3/4 , kluczyk da rade wsunąć i ją przekrecić w koło. Jaki jest sposób na wymiane tej wkładki? odkreciłem śrubkę przy zamku na krawędzi drzwi , wsadziłem kluczyk kręciłem kręciłem ciągłem i nic. Jak się wyjmuje to ustrojstwo? jest jakiś sposób? i czy wkładka z jakiegoś vw albo skody pasuje do a4 b6? łatwiej takie znaleźć. co radzicie zrobić? nie ma jakiegoś tutoriala na forum ? szukałem szukałem i nic :( [br]Dopisany: 13 Wrzesień 2011, 21:53_________________________________________________jeżeli tam jest jakieś zabezpieczenie dodatkowe w środku to prosiłbym o fotki gdzie co i jak jeżeli ktoś posiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak w audi ale w golfie 3 odkrecalo się tą śrubkę na krawędzi drzwi i po wsadzeniu kluczyka wszystko wychodziło, może masz pogięte zapadki zamka, i po wsadzeniu kluczyka nie chowają się i blokują zamek przed wyjęciem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi sie wydawało że wystarczy śrubke odkrecić jak w golfie, ale jest inaczej. Zdjąłęm tapicerke bębenek jest zabudowany plastikiem na 3 torxach ale dostęp jest makabryczny, może ktoś zna jakiś patent? Widocznie jest jakaś zawleczka na końcu bębenka która trzyma go. Ja już nie wiem jak to zrobić :P wezme chyba szlifierke i wytne blache na około klamki :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozwierć wkładkę, zaszpachluj, kup mechanizm otwierania drzwi z pilota i po problemie :P, ewentualnie zostaw tak jak jest i kup mechanizm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe no chyba najlepsza opcja :) a tak serio to ponoć jakaś blaszka jest która trzyma klamke od środka ale nie wiem o którą chodzi, już mi ręce opadają z tą głupią klamką i wkładką[br]Dopisany: 14 Wrzesień 2011, 11:10_________________________________________________znalazłem zdjęcie z elsy i jest tam jakaś zasuwa którą sie przekręca, ale żeby sie do niej dostać potrzeba ściągnąć rame z szybą :shocked: W golfie 3 wystarczy śrubke odkrecić, a u nas prawie całe drzwi trzeba wykrecić ? :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W b5 po lifcie zeby wyciągnąć klamke też musiałem cały podnośnik i ramke zdemontować, niestety wkładki mi sie nie udało wymienić bo jest jakby zaklepana :confused4: , zawleczka w b5 była poziomo po długości całej klamki trzeba było ją śrubokrętem przesunąć w lewo albo w prawo, juz nie pamiętam dokładnie, w B6 zawleczka wygląda tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ostatnio z tym walczyłem. Próbowałem zdjąć klamkę od strony kierowcy... po godzinie poddałem się. Ta wsuwka jest raczej nie do ruszenia bez jakichś magicznych patentów z serwisu albo demontażu ramki a to już rozbrajanie całych drzwi. :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio wyciągałem wkładkę i wystarczy tylko odkręcić śrubkę.wkładka wychodzi razem z tym plastikiem który jest obok klamki.fakt że nie wychodzi to łatwo ale lekko można podważyć śrubokrętem przez szmatkę i wyjdzie.następnym razem wkładanie i wyciąganie to pikuś.myślę że brud i śniedź trochę przeszkadzają za pierwszym razem.zamek miałem sprawny,nie wiem jak będzie wychodzić gdy zamek jest grzebany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...