Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak nspięcia podtrzymywania dla radia.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Napisze krótko. Podłączaliśmy inne radio do auta. Przewody między radiem a kostką ISO zostały podłączone wzorując się na starym radiu. Po podłączeniu radio działało ale po wyjęciu kluczyka ze stacyjki gubiło ustawienia. Nie mogliśmy dać sobie z tym rady wiec zrezygnowaliśmy i wsadziliśmy stare radio. Niestety ono też przestało trzymać stacji. :( Sprawdziłem przyrządem i nie ma w instalacji napięcia 12V po wyjęciu kluczyka. Co może być tego przyczyną, proszę o pomoc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No za pewne pomieszaliscie kable , bo tak od siebie to nie znika napiecie w kablach :) zobacz czy gdzies przy kostkach jakis kabel sie nie rozlaczyl :)

A odnosnie nie trzymania stacji , ja tez mialem taki przypadek ale u mnie padla pamiec w radiu :P A u ciebie raczej ciezko zeby na raz dwa wysralo :P

Posprawdzaj kostki , polaczenia , kable , czy gdzie nie ma przerwy , moze to jest powodem, no i czy na pewno kabelek od podtrzymywania napiecia w radiu jest tam gdzie trzeba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jest też to, że gdy kluczyk jes przekrecony to mam dwa napiecia 12V, czyli zasilanie oraz podtrzymywanie. Niestety po odlaczeniu oba znikaja :blink: Chyba powinno jedno sie ostać. No i kurcze w tym drugim radiu nie ruszaliśmy kostek. Ale w weekend postaram sie jeszcze raz sprobować.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podlacze sie do tematu poniewaz mam podobny problem:

Mialem kiedys radio i wszystko bylo z nim ok. Byc moze to sprawa podlaczenia a nie samego radia ale mialem zrobione tak, ze jak wyjalem kluczyk to radio sie wylaczalo. Mozna bylo je natomiast wlaczyc przyciskiem power i gralo dalej (np gdy chcialem posluchac na postoju). Generalnie uznalem ze to bardzo wygodne. Wysiadam z samochodu, wylaczam silnik radio wylacza sie samo.

Nastepnie zmienilem radio na inne (a wlasciwie dostalem inne od szwagra) i gdy wyjme kluczyk ze stacyjki radio rowniez wylacza sie tak jak poprzednie. Jednak nie da sie juz go wlaczyc bez wlaczonego zaplonu. Na domiar zlego nie zapamietuje stacji radiowych. Czy to sprawa jakiegos podlaczenia do radia czy cos moze jest nie tak z radiem? Jesli to sprawa odpowiedniego podlaczenia przewodow w kostkach - czy ktos zna jakis prosty sposob i moglby opisac jak to zrobic? Czy lepiej udac sie z tym do elektryka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącz żółty i czerwony kabel z kostki iso do stałego napięcia 12V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem w kostce w aucie stałego napięcia 12v, które by nie znikało po wyjeciu kluczyka ze stacyjki. Niestety po wyjęciu kluczyka brak jakiegokolwiek napięcia w kostce :-( Może coś sie stało w instalacji auta? Czuje ze w weekend czeka mnie dalsza zabawa. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie to pociagnij nowy kabel od aku ale na 90% musi być stałe zasilanie w ori kostce chyba że ktoś przerabiał coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, jutro bede walczył. :> Dzieki wszystkim za rady. Jak sie nie uda to bede dalej rozwijal temat. [br]Dopisany: 22 Luty 2008, 19:54 _________________________________________________Witam. Już po walce. Radio chodzi właściwie i nie gubi stacji po wyciagnieciu kluczyka :-). Okazało się, że przepalił sie bezpiecznik na pozycji 37, odpowiedzialny wlasnie za radio i dlatego nie bylo stalego napiecia.

Dziekuje wszystkim za rady i pomoc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz radio ???

a mam Pioneera i musialem czerwony zamienic z zoltym kablem nie wiem dlaczego ale teraz mam podtrymanie!! Tzn zolty z czerwonym Pionki maja to ze miedzy iso a radiem kabel czerwony i zolty mozna rozlaczyc wiec tak zrobilem i podpiolem na odwrot teraz mi wsio Dziala :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez mam pioneera i tez mam podlaczone tak jak ty ze zamienilem czerwony z zoltym bo w nowych radiach podtrzymanie jest na odwrót ale czy umiesz wlaczyc radio gdy nie ma kluczyka w stacyjce??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ten sam problem, tez zamienilem w radiu pioniera kable miejscami (skrzyzowalem je na tych metalowych zlaczkach co sa w polowie kabelkow)- bez rezultatu. myslalem, ze moze jakis bezpiecznik za to odpowiada- raczej tez tak nie jest. Moze kabelki w samej kostce trzeba przesunac, ale jak je wyjac z tymi metalowymi koncowkami bez uszkodzenia ich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...