Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] RNS-E rozładowuje akumulator


bishop9

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich,

dawno się nie odzywałem, ale teraz muszę zaczerpnąć Waszej opinii.

mam problem z navi w A4, to model RNS-E.

masakrycznie ciągnie prąd podczas postoju auta - przy wyłączonym silniku. mimo, że auto stoi w garażu, po kilku dniach akumulator rozładowany jest na amen. byłem z tym u elektryka i właśnie navi wskazał jako przyczynę, ale nie podjął się naprawy. pobór prądu przy wyłączonym silniku był kilka razy wyższy od tego jaki być powinien (nie pamiętam wartości, ale elektryk złapał się aż za głowę, to samo powiedzieli później w ASO Skoda, gdzie pracuje mój kumpel i szukałem pomocy)

ostatnią aktualizację przeprowadzałem w 2008 roku, wgrywając mapy z tego okresu i chyba mniej więcej wtedy pojawiły się problemy z prądem.

niedawno skontaktowałem się z firmą Nav-Part i dostałem odpowiedź, że trzeba wymienić płytę główną w RNS-E (dodatkowo navi nie czyta płyty DVD z mapą, CD działa normalnie). wycenił to na 500 złotych (plus wgra nowy soft i mapy z 2011 roku).

czy ktoś się orientuje czy taki zabieg rozwiąże problem z rozładowywaniem aku? i jeżeli tak to czy cena za usługę jest ok?

z góry dzięki za odpowiedź. jeżeli powieliłem wątek to przepraszam, ale sprawdziłem kilka konfiguracji w opcji szukaj i nie pojawił się żaden podobny post.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale wiatraczek nie kręci się cały czas?

500zł za zmianę płyty + nowy soft + mapy to niezła cena :hi:, u nas chcą 300zł za sam sofcik :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bishop9 navi była dokładana czy miałeś ori????

jest to o tyle istotne że z dokladką mogą być problemy w przejściówce i stąd to zabieranie prądu :confused4:

jak coś zapraszam do mnie , podmienimy płyte główną rns-a (chociaż wątpie aby to była płyta) , wgramy sofcik i przepatrzymy wsio :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

głowy sobie nie dam uciąć, ale obstawiam, że była dokładana. auto jest z 11.2003 a wtedy nie było chyba rns-e, tylko ta wcześniejsza...

domin79 - dzięki wielkie! kiedy moglibyśmy się złapać. chciałbym ogarnąć temat przed zimą, bo nawet teraz, przy super pogodzie, po dwóch dniach postoju jest stresik czy strucel odpali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszcie co było, jeżeli oczywiście można

..ogólnie ktoś strsznie nieudolnie założył navi i tyle :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...