Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

(B5 1Z) Logi - analiza + temat przepływówka

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Siema klubowicze!!! :notworthy:

Na wstępie odbiegnę ciutke od tematu głównego (VAG - Logi) opowiem co mi się przydarzyło, jednych zapewne zanudzę drugim może się przyda w przyszłości) :tongue4:

Ostatnio miałem problemy z moją ślicznotką otóż nie chciała mi zapalić (długie kręcenie) - podjechał specjalista z komputerkiem i zdiagnozował błąd czujnika przepływu powietrza (Przepływówka - out) i nic innego nie powiedział jak tylko wymiana, usunął mi błąd i odziwo jeden dzień autko paliło normalnie a na drugi dzień porażka znowu :wallbash:. Zastanowiło mnie to bo chłopaki pisali na forum że auto przy padającej przepływówce słabnie a moje ciagnie tylko nie odpala, mimo to zacząłem już szukać nowej przepływówki jak wiadomo cena kosmiczna, pokopałem głębiej na naszym forum i pomoc chłopaków :notworthy: okazała sie strzałem w dziesiątkę ! wyciągnąłem przepływówke z autka wyczyściłem spirytusikiem z wacikiem ( dodam ze była strasznie zawalona syfem) i włożyłem i dalej lipa nie pali, a mechanik się ze mnie nabija ze nie mam pojęcia! Nie poddając się kupiłem nowy filtr powietrza i kabelek od Viakena KKL! włożyłem filterek - skasowałem Vagiem błąd czujnika i panowie od tamtej pory pszczółka!!! Pali elegansio !!! mina mechanika bezcenna!!! dodam ,że filtr powietrza nie był w tragicznym stanie - ale nie rewelacja. :)

Wracając do tematu pomału rozgryzam Vaga i porobiłem Próby statystyczne i dynamiczne

Potrzebuje pomocy przy ich interpretacji .

Dane : Audi A4 B5 silnik 1Z 90 koni - przy zakupie auta gościu z niemiec twierdził że jest czipek na 110 kucy auto fajnie ciągnie nie mam pojęcia czy mówił prawdę czy kit ładował - czy będzie to widoczne po logach?

A więc pokoleji:

Logi statyczne : Bieg jałowy temperatura powyżej 80 C

grupy nominalne 000,001,003,004,007,013,014,018

tabele poniżej:

Nominalne 000

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/35b9d5e94edabbc3.html

Nominalne 001

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f54c1b9fe0acd543.html

Nominalne 003

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7307672ae10c373d.html

Nominalne 004

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3899478a019216f8.html

Nominalne 007

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c5dbef51629360e6.html

Nominalne 011

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e3aa54b8a1693275.html

Nominalne 013

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/98bd8870b491e57e.html

Próba statyczna --> Basic Setting

Basic setting 000

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7ba3a3270dd2a2da.html

Basic setting 003

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e406d17146446a78.html

Basic setting 004

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6f2be005db4c0149.html

Basic setting 011

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b66cc0850a60a5ce.html

PROBA DYNAMICZNA - 30km/h 3 bieg - gaz w pedal do 4500! :evil:

tutaj zrobiłem logi dla turbiny 011 i przepływomierza 003 / jeśli coś pomyliłem poprawcie!

01-engine -->08 blok. wart. mierz -->grupa 003

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2dbea9a6e5ba6dd0.html

01-engine -->08 blok. wart. mierz -->grupa 011

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/af5aa86f90e8e5a4.html

Moje pytanie odnośnie kąta wtrysku jak go sprawdzić ?

Ja wchodziłem w 01-engine -->i chyba basic seting albo 08 bloki wart mierz.- niepamietam dobrze:) --> blok 000 pozycja 2 i miałem tam liczbę wachającą się od 19-24 prawidłowy (49-54) czy robiłem to prawidłowo? - autko pali normalnie na ciepłym i zimnym - jakieś sugestie?

Będę wdzięczny za pomoc, pozdrawiam Kmieta

Opublikowano

coś nie widze tego chipka po logach :gwizdanie:

ciśnienie doładowania za niskie, poza tym z oczekiwanym ciśnieniem jest coś nie tak wiec albo

- zawór upustowy zle pracuje

- dziura w dolocie

- zaworek n75 zle wysterowywyje

przepływka źle mierzy, ale przy niedoładowaniu to normalne, takze nia sie nie przejmuj narazie

Moje pytanie odnośnie kąta wtrysku jak go sprawdzić ?

Ja wchodziłem w 01-engine -->i chyba basic seting albo 08 bloki wart mierz.- niepamietam dobrze:) --> blok 000 pozycja 2 i miałem tam liczbę wachającą się od 19-24 prawidłowy (49-54) czy robiłem to prawidłowo? - autko pali normalnie na ciepłym i zimnym - jakieś sugestie? [/b]

druga pozycja w grupie 000 mierzona przy 90 stopniach, poza tym jak reszta logów, u Ciebie takiej temp nie ma

kąt jest do poprawki

Opublikowano

Witam ja też tu żadnego chipa nie widzę zwykłe ciśnienie doładowania silnika 1Z i to jeszcze masz małe nidoładowanie :tongue4: , zrób jeszcze 008 dynamicznie zobaczymy dawki paliwa, no i przepływkę wartało by wyczyścić pzdr

Opublikowano

Gdzies Ty wyczytal, ze przeplywka tak utrudnia rozruch??

Opublikowano

Mi to sie wydaje że w tym aucie rozruch utrudnia ten pięknie :gwizdanie: ustawiony kąt wtrysku

Opublikowano

Mi to sie wydaje że w tym aucie rozruch utrudnia ten pięknie :gwizdanie: ustawiony kąt wtrysku

Nie przesadzaj bo to nie wielka odchyłka.Za male cisnienie doladowania to jest problem.

Opublikowano

grzanek85, coś Ty sie tak tych przepływek uczepił :), przecież widzisz że nie ma doładowania wiec przepływka nie może mierzyć poprawnie

Opublikowano

A tak co by profilaktyka była wyczyścić nie zaszkodzi :naughty: pzdr :a4fan:

Opublikowano
  • Autor

grzanek85 - Przepływka była czyszczona, a co do kąta wtrysku to nie mam zdania pali elegancko więc jest sens ruszac?

To powiedzcie chłopaki czym jest spowodowane to niedoładowanie? nieszczelny układ czy turbo kaput? pozdro :hi:

Opublikowano

Na początek szukaj dziurki w całym najlepiej weź sobie do tego pomocnika niech Ci gazuje auto a ty patrz po łącznikach, bo czasami samemu ciężko wymacać. Aha zobacz czy na łączeniach rurek nie ma gdzieś oleju bo to oznaka nieszczelności pzdr

Opublikowano

1. Kąt wtrysku ma wartość 0 , nie dziwię się , że autko nie odpala - nie ma prawa. Wartość w poz 2 (z pominięciem timestamp) musi wynosić 51 jednostek w 000 BS. Skoryguj kąt wtrysku!

2. Auto jest 100% serią. Żadnego chipka nie ma.

3. Do panów, którzy nie umieją czytać logów - nie wprowadzajcie kolegi w błąd!

4. Przepływka słabiutka i kwalifikuje się do wymiany.

Opublikowano

4. Przepływka słabiutka i kwalifikuje się do wymiany.

z tym sie nie zgodze, niech doprowadzi cisnienie do normy i wtedy dopiero mierzy przepływke, moze ją w miedzy czasie przeczyścic jeszcze

Opublikowano

4. Przepływka słabiutka i kwalifikuje się do wymiany.

z tym sie nie zgodze, niech doprowadzi cisnienie do normy i wtedy dopiero mierzy przepływke, moze ją w miedzy czasie przeczyścic jeszcze

Zgadzam się. Nie spojrzałem na 011.

Opublikowano

Po pierwsze nie ma grupy 008,która mówi bardzo wiele.

Zmieniłem posta, -

A ja widzę chipa :naughty: , ogłaszam konkurs - gdzie jest chip ??

Uzupełnij koniecznie logi o grupe 004 -dynamiczne - i grupe 008. Na moje oko coś jest namieszane z pompą,

Opublikowano

4. Przepływka słabiutka i kwalifikuje się do wymiany.

z tym sie nie zgodze, niech doprowadzi cisnienie do normy i wtedy dopiero mierzy przepływke, moze ją w miedzy czasie przeczyścic jeszcze

Zgadzam się. Nie spojrzałem na 011.

nunu master :tongue4:

Opublikowano

4. Przepływka słabiutka i kwalifikuje się do wymiany.

z tym sie nie zgodze, niech doprowadzi cisnienie do normy i wtedy dopiero mierzy przepływke, moze ją w miedzy czasie przeczyścic jeszcze

Zgadzam się. Nie spojrzałem na 011.

nunu master :tongue4:

Kalam się i biję we włochatą pierś ... :decayed:

Opublikowano
  • Autor

Wrzucam logi dynamiczne dla 004 008 i zrobiłem 011 dla turbinki jeszcze, cos mi VAG do 2500 tylko zapisał nie wiem dlaczego, może tyle danych wam wystarczy do zinterpretowania - jutro bedzie wiecej czasu to postaram sie staranniej zrobić te logi.

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ed0a29c50744fd57.html

W Próbie statycznej grupa 003 ma wahania obrotów raz 840 a raz 861 czy to do zaakceptowania czy coś się dzieje??

no i czy EGR dobrze funguje bo pokazuje 4,7 ( właściwe 10..90) :>

  • 6 miesięcy temu...
Opublikowano

Jest tam ktoś?

Próbuję odgrzać wątek bo twórca nie napisał co z jego problemem sie stało i jak sobie poradził a o to na forum chyba chodzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.