Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 ADP] Sekwencja a zwykły gaz.

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Mam zamiar założyć instalacje gazową do audi a4 1.6 95r. Mechanik twierdzi, że najlepsza będzie zwykła ze na sekwencji może dużo palić lub być duży spadek mocy. Z tego co wyczytałem to powinno być odwrotnie. Chce skorzystać z waszego doświadczenia i wysłuchać opinii. Pozdrawiam

Opublikowano

Będzie dokładnie odwrotnie. Przy zwykłej instalacji na mieszalniku nigdy nie ustawisz opytmalnego składu mieszanki i do tego masz stała zwężkę w dolocie, właśnie ten mieszalnik, która naprawdę zmniejsza moc silnika i do tego dochodzi ryzyko wystrzału gazu w kolektorze. Instalacje 2 generacji to jest przeżytek, różnica w cenie nie jest tak wielka żeby się męczyć z mieszalnikiem.

Opublikowano

Pewnie mechanik specjalizuje się w zwykłych instalacjach, albo ma na niej lepszy zarobek. Zakładaj sekwencję.

Opublikowano

Tylko i wylacznie sekwencja.

Jesli ten "specjalista" :polew: mowi Ci takie rzeczy, proponuje zmienic warsztat......... :wallbash:

Opublikowano

Zakładaj sekwencje auto nie straci tak na mocy a i tak nie grzeszy nadmiarem koników. Z 2 generacja bedziesz miał więcej problemów i napewno więcej bedzie palić.

Opublikowano
  • Autor

A czy przy zwykłej tworzy się coś takiego jak "mapę" silnika? Kolega podpowiada, że jest ona inna niż przy benzynie.

Opublikowano

Przy zwyklej -II gen zadnej mapy sie nie tworzy. Jest zazwyczaj archaiczny silnik krokowy, ktory dawkuje ilosc lpg w zaleznosci od wskazan sondy. To jest najlepsza opcja, bo sa tez tacy, ktorzy montuja II generacje na "srubie" a to juz totalna partyzantka....

Opublikowano

rzy zwyklej -II gen zadnej mapy sie nie tworzy. Jest zazwyczaj archaiczny silnik krokowy, ktory dawkuje ilosc lpg w zaleznosci od wskazan sondy. To jest najlepsza opcja, bo sa tez tacy, ktorzy montuja II generacje na "srubie" a to juz totalna partyzantka....

tak się składa, że silniczki krokowe mają tak duże opóźnienia w regulacji składu mieszanki, że często lepiej to śmiga na śrubie..

Opublikowano

Dlatego, ustawia sie (jesli mozna) zakres pracy, zeby szybciej reagowal.........

Osobiscie mialem w jedym aucie- srube pozniej staga 50, auto smigalo podobnie na obu, z tym ze w teorii- na silniczku powinien lepiej chodzic.

Jak zawsze w lpg klucz do sukcesu to wlasciwa regulacja.......

Opublikowano

Tylko, że przy II generacji regulacja ca miesięc lub co tankowanie :kox:

Opublikowano

Niezła kompromitacja tego tzw "mechanika"-ale jełop... Ja już bym do takiego nie poszedł.

Dobra instalacja+bardzo dobry gaziarz=pełne zadowolnie :)

Opublikowano

Tylko i wyłącznie sekwencja. Mam sekwencje w moim ADP i jestem bardzo zadowolony, żadnych problemów i niskie spalanie. Skorzystaj z usług "gazownika" polecanego na forum. Zakładając rok temu sekwencje również miałem do wyboru zwykłą instalacje różnica 600zł a pewność braku wystrzału gazu w kolektorze gwarantowana :naughty:

Opublikowano

II generacja przy dzisiejszych cenach sekwencji to nieporozumienie.

Wole staga, alaske i waldemary niz najlepsza II generacje (swoja droga znam wielu, ktorzy maja takie sekwencje, nie sa zbyt wymagajacy, ale sa zadowoleni).

Najprostsza sekwencja to 2tysie, II gen min 1500, wiec gdzie tu sens ?

Opublikowano

Nie ma sensu zakładać II gen. Sekwencja to wydatek rzędu 2500 max - czyli masz może z kafla drożej niż zwykła, a o wiele mniejsze ryzyko awarii i brak spadku mocy.

Mam sekwencje STAGa 4, po założeniu jedna regulacja mapy i to wszystko, a różnicy pomiędzy gazem a benzyną nie czuć wogóle - oczywiście poza portfelem:)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.