Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Brak oswietlenia kabiny oraz lampek w tylnych drzwiach.


Tomcio14

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem,ludzie nie wiem gdzie szukac u mnie wogule nie zapala sie oswietlenie w kabinie po otwarciu jakichkolwiek drzwi i nawet po otwarciu z pilota ale na wyswietlaczu FIS widac ktore drzwi sa otwarte czuli jakis czujnik dziala bo wie ze drzwi sie otwieraja a swiatlo sie nie pali.POMOCY

Dopisany: 21 Wrzesień 2011, 18:18

--------------------------------------------------------------------------------

Dodam tyle ze po podpieciu do programu POLSKI VAG 4.9 innego nie umie dostac ani uruchomuc,wyskoczyle bledy;

532 Napięcie zasilania

uszkodzenie

1803 Nie znany kod błędu

zwarcie do masy - BŁĄD SPORADYCZNY

1804 Nie znany kod błędu

zwarcie do masy - BŁĄD SPORADYCZNY

Dopisany: 21 Wrzesień 2011, 19:56

--------------------------------------------------------------------------------

Dzis znowu szukalem co moze byc powodem braku oswietlenia i nie wiem naprawde gdzie udezyc,kod usterki mowi 00532 P1750 Napięcie (B+).POMOCY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Dopisany: 22 Wrzesień 2011, 19:09

--------------------------------------------------------------------------------

Dzis szukalem znowu nawet modul kofortu ten co jest pod nogami kierowcy pod wykladzina czy nie jest jakis zawilgocony czy cos ale tam na oko wyglonda wszystko Ok.Nie mam pojecia co dalej sprawdzac szukac.Pomocy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Jestem nowym uzytkownikiem forum i jest to moj pierwszy wpis. Jak cos bedzie nie tak to prosze o wyrozumialosc.

Potrzebuje pomocy w sprawie oswietlenia wnetrza kabiny w b6. Mam dosc nietypowy problem, brak oswietlenia bagażnika, brak oswietlenia przestrzeni nog-przod,tyl oraz brak gornego oswietlenia nad tylna kanapą. Sprawdzilem bezpieczniki są OK. Po otworzeniu klapy bagaznika i tylnych dzrzwi komputer (FIS) sygnalizuje ich otwarcie. Jest jeszcze jeden dziwny objaw na FIS pojawia sie ikonka otwartych drzwi tylnych prawych badz lewych w zaleznosci ktore zostana otwarte ale bardzo szybko miga, po chwili gasnie-gdy drzwi sa nadal otwarte. Czy ktos ma pomysl od czego zaczac diagnoze? bardzo prosze o pomoc w tej sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest u Was w małyszach ale w b5 jak są jakieś jaja z oświetleniem wnętrza to pompka centralnego zamka... Nie wiem o co tam dokładnie chodzi, bo nigdy się za to nie zqbierałem choć będe musiał. Może warto poszukać w tym kierunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie ma żadnej pompki.Sprawdź okablowanie przy zawiasach.Żarówki sprawne?

Jak kable sprawne nie połamane to trzeba zdjąć tapicerkę i posprawdzać kostki przy zamkach.

Jak nadal lipa to trzeba zamek wyciągać i poprawiać zimne luty ewentualnie wymienić micro wyłącznik

Najlepiej podłącz vaga

Tapatalk4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za info. Dzisiaj troche czasu poswiecilem na zabawe przy aucie. Zarowki sa ok. W oswietleniu nog nie ma masy. Z tego co wyczytalem oswietlenie nog jest sterowane z MK masa. Dobralem sie do MK wyglada ok, nie jest zalany woda, wszystko suche. Styki w kostkach MK sa ok. Profilaktycznie potraktowalem je "konataktem" i dalej to samo-nie dziala oswietlenie nog. Dzis kolega probowal polaczyc sie z MK i zima-nie mozna sie polaczyc. Robil to na szybko i moze to nie byc wiarygodne badanie. Jednak wydaje mi sie ze uszkodzony jest MK. Jezeli chodzi o gorne tylne oswietlenie to jeszcze sie za nie zabralem-zrobie to jutro. Moze problem tkwi wlasnie w polaczeniu kostek. Na mikro styki nie stawiam, bylo by to troche dziwne by w jednym czasie padly trzy(kierowca, tyl lewy, tyl prawy). Natomiast z przodu mialem problem z mikrostykiem, zostal naprawiony i wszystko jest ok. Profilaktycznie sprawdze je. Dam znac jutro czy cos sie ruszylo w temacie. Jeszcze raz dzieki za pomoc.

---------- Post dopisany 30-12-2013 at 21:46 ---------- Poprzedni post napisany 27-12-2013 at 21:56 ----------

Problem rozwiazany. Uwalony modul komforty. Po wymianie na nowy i adaptacji wszystko dziala jak trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam:hi: również mam problem w b6 z oświetleniem schowka, drzwi pasażera, i w bagażniku (avant) tylko co mnie dziwi w bagażniku prąd na pewno dochodzi bo podświetla się włącznik, miał tak ktoś kiedyś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podświetlenie włącznika to co innego, przecież to świeci cały czas z światłami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za info. Dzisiaj troche czasu poswiecilem na zabawe przy aucie. Zarowki sa ok. W oswietleniu nog nie ma masy. Z tego co wyczytalem oswietlenie nog jest sterowane z MK masa. Dobralem sie do MK wyglada ok, nie jest zalany woda, wszystko suche. Styki w kostkach MK sa ok. Profilaktycznie potraktowalem je "konataktem" i dalej to samo-nie dziala oswietlenie nog. Dzis kolega probowal polaczyc sie z MK i zima-nie mozna sie polaczyc. Robil to na szybko i moze to nie byc wiarygodne badanie. Jednak wydaje mi sie ze uszkodzony jest MK. Jezeli chodzi o gorne tylne oswietlenie to jeszcze sie za nie zabralem-zrobie to jutro. Moze problem tkwi wlasnie w polaczeniu kostek. Na mikro styki nie stawiam, bylo by to troche dziwne by w jednym czasie padly trzy(kierowca, tyl lewy, tyl prawy). Natomiast z przodu mialem problem z mikrostykiem, zostal naprawiony i wszystko jest ok. Profilaktycznie sprawdze je. Dam znac jutro czy cos sie ruszylo w temacie. Jeszcze raz dzieki za pomoc.

---------- Post dopisany 30-12-2013 at 21:46 ---------- Poprzedni post napisany 27-12-2013 at 21:56 ----------

Problem rozwiazany. Uwalony modul komforty. Po wymianie na nowy i adaptacji wszystko dziala jak trzeba.

Mowilem zebys od tego zaczol hi.

---------- Post dopisany at 09:15 ---------- Poprzedni post napisany at 09:10 ----------

witam:hi: również mam problem w b6 z oświetleniem schowka, drzwi pasażera, i w bagażniku (avant) tylko co mnie dziwi w bagażniku prąd na pewno dochodzi bo podświetla się włącznik, miał tak ktoś kiedyś?

W schowku sprawdz amortyzator z czujnikiem ktory elancza lampke.Masz go zaraz pod klapka boczna.

W drzwiach prawdopodobnie popekane przewody w gumie miedzy slupkiem a drzwiami.

Z bagaznikiem trudno powiedziec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W bagażniku też lubią pękać przewody w gumowej osłonie przy zawiasie.

Czy jak otworzysz bagażnik lub te drzwi co nie zapalają oświetlenia, to masz informacje na fisie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za info. Dzisiaj troche czasu poswiecilem na zabawe przy aucie. Zarowki sa ok. W oswietleniu nog nie ma masy. Z tego co wyczytalem oswietlenie nog jest sterowane z MK masa. Dobralem sie do MK wyglada ok, nie jest zalany woda, wszystko suche. Styki w kostkach MK sa ok. Profilaktycznie potraktowalem je "konataktem" i dalej to samo-nie dziala oswietlenie nog. Dzis kolega probowal polaczyc sie z MK i zima-nie mozna sie polaczyc. Robil to na szybko i moze to nie byc wiarygodne badanie. Jednak wydaje mi sie ze uszkodzony jest MK. Jezeli chodzi o gorne tylne oswietlenie to jeszcze sie za nie zabralem-zrobie to jutro. Moze problem tkwi wlasnie w polaczeniu kostek. Na mikro styki nie stawiam, bylo by to troche dziwne by w jednym czasie padly trzy(kierowca, tyl lewy, tyl prawy). Natomiast z przodu mialem problem z mikrostykiem, zostal naprawiony i wszystko jest ok. Profilaktycznie sprawdze je. Dam znac jutro czy cos sie ruszylo w temacie. Jeszcze raz dzieki za pomoc.

---------- Post dopisany 30-12-2013 at 21:46 ---------- Poprzedni post napisany 27-12-2013 at 21:56 ----------

Problem rozwiazany. Uwalony modul komforty. Po wymianie na nowy i adaptacji wszystko dziala jak trzeba.

Mowilem zebys od tego zaczol hi.

---------- Post dopisany at 09:15 ---------- Poprzedni post napisany at 09:10 ----------

witam:hi: również mam problem w b6 z oświetleniem schowka, drzwi pasażera, i w bagażniku (avant) tylko co mnie dziwi w bagażniku prąd na pewno dochodzi bo podświetla się włącznik, miał tak ktoś kiedyś?

W schowku sprawdz amortyzator z czujnikiem ktory elancza lampke.Masz go zaraz pod klapka boczna.

W drzwiach prawdopodobnie popekane przewody w gumie miedzy slupkiem a drzwiami.

Z bagaznikiem trudno powiedziec.

Dzięki za podpowiedź:hi: zaraz to sprawdzę:naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...