Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opinie o silniku BMW E60 520i 2.2 benzyna 170km


Patrol

Rekomendowane odpowiedzi

przeciez to auto nie wazy 2 ton!

mój waży ze mną w środku i 60l w baku 1790kg tylko że to diesel :cool1:

no 2.2 nie wazy wiele mniej to jest R6 ...oszczedny tez nie jest . Waga ok 150kg mniej , a moment 210nm :confused4: jak dla mnie przyjemnosc jazdy takim samochodem moze byc ...zadna :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

530xd :good: Pewnie sporo droższe ale ma już mocny motor i dobry napęd :przebiegly:

przeciez wiadomo ze jest jakis pulap $$$$

od razu m5 niech bierze a co sie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg danych ma 9s do 100km/h wiec chyba tragedi nie ma,tylko ze to dane ,pewnie w rzeczywistosci ma ponad 10s

skad takie wnioski ?? Akurat w BMW mierzone z tym co podaje producent pokrywa sie w +-0.2s . Wiec wydaje mi sie ze moze miec i te 9s (wkoncu to R6) ale ... co z tego jak bedziesz sie czul jakbys jezdzil 1.4 w gazie , tylko dzwiek bedzie fajny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 8.1s w/g danych do setki i wydaje mi sięże to wieczność bo w takiej budzie się wcale nie czuje ani przyśpieszenia ani prędkości ale Patrol pisał że mu na osiągach nie zależy za bardzo a w sumie to ważniejsza jest elastyczność od sprintu do setki tylko że i tu ten silnik 2.2 pewnie słabiutko se da rade... :confused4:

poza tym później sprzedaćtakie auto będzie napewno ciężej niż 525 czy 530 - ja na twoim miejscu bym nie brał pod uwagę tego silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję najpierw wyszukać taki egzemplarz i przejechać sie i wtedy zadecydujesz czy ci pasuje,

ale gwarantuję że ci sie spodoba to jest jednak R6 i ta moc jest zawsze dostępna. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a 520d (163ps) co sądzicie?Awaryjność?Jakieś usterki wrodzone?

standard w bmw diesel czyli klapki w kolektorze ssącym...jak już na diesle patrzysz to nie chcesz mojego? :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a 520d (163ps) co sądzicie?Awaryjność?Jakieś usterki wrodzone?

standard w bmw diesel czyli klapki w kolektorze ssącym...jak już na diesle patrzysz to nie chcesz mojego? :rolleyes:

sprzedajesz ? :mysli:

Klapki jak to klapki... zdjac EGR i przepustnice i looknac do srodka czy jest nagar czy nie jak nie ma to mozna sobie darowac sprawe rozkrecania kolektora .

Ostatnio koles otwieral kolektor po przebiegu 245k ...klapki czyste , nienaruszone . :decayed: - ale sprawdzic warto .

520d mysle ze dobry wybor , zrobisz program i bedzie OK , bez programu tez da rade do przemieszczenia sie po miescie w miare dynamicznie :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprzedajesz ? :mysli

no powoli tak :cool1:

Klapki jak to klapki...

najczęściej z tego co słyszałem się urywają przy przebiegu 140-150k km i raczej nie o nagar tam chodzi tylko o te nity na których się one trzymają :kwasny: ja u siebie dla świętego spokoju mam wywalone :naughty:

520d mysle ze dobry wybor , zrobisz program i bedzie OK

niby tak ale ja jak szukałem to musiało być R6 - teraz jadąc 180km/h nie muszę w radiu robić głośniej - jadąc 120km/h na czwórce silnika nie słychać w aucie tylko leciutki basowy pomruk, podobnie kręcąc silnik do 4k obrotów słyszy się dźwięk nie do opisania.

2.0d silnik dobry no ale mimo tego że to CR i jest dużo cichszy od audi PD dalej pozostaje klekotem niestety - no ale dzięki temu jest sporo tańszy i można wyrwać za tą samą cenę autko z 2 latka młodsze :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no co R6 to R6 :decayed: , dla mnie brzmi lepiej niz V6 . One same z siebie sie nie urywaja , chodzi o to ze zbiera sie na nich nagar przez co sie nie domykaja i nity puszczaja. Jak sa czyste to nie bardzo jak maja sie urwac bo tam zjawisko tarcia wystepuje minimalne... cala problem pojawia sie gdy klapka zlapie troche syfu i przestaje pracowac swobodnie ...

Zreszta problemy z kolektorami wystepuja nawet w 3.0TDI ze stajni Audi/VW ...tyle ze tam trzeba wymienic 2x kolektor :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...