Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ATJ] Czy śruby od ori alu pasują do ori stalowych ?


jac0205

Rekomendowane odpowiedzi

ja się podłączę pod wątek, kupiłem felgi stalowe 15' od passata pod opony zimowe. Natomiast letnie składają sie z felgi aluminiowej 16' oryginalnej audi. Zmieniłem teraz koła na te 15' i użyłem tych samych śrub co miałem przy alufelgach i optycznie wydaje mi się że łby śrub jakoś tak nadwymiarowo wystają z tych felg stalowych. Pomierzyłem te sruby i co następuje:

- długośc całkowita śruby to 60 mm

- długośc gwintu 30 mm

-stożek pomiędzy łbem a gwintem wynosi 14 mm

- sam łeb ma 16 mm

Czy u was też jest taki stan rzeczy?? Czy nic się nie uszkodzi??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale co się ma uszkodzić :?: nic sie nie uszkodzi, niepotrzebne tylko zamieszanie robicie.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osadzenie śrub w felgach jest różne więc jak ja mam ci pomóc, to idzie sprawdzić tylko i wyłącznie osobiście. włóż śrubę w gniazdo w jednej feldze i zmierzx ile gwintu wystaje od wewnętrznej strony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osadzenie mam chyba ET 38. Zakładałem te felgi jak już ciemno było więc nie mogłem dokładnie zobaczyć ile gwintu wystaje. Zastanawiam się czy jest to w zasięgu wzroku. Patrzylem na jakiejś stronie gdzie były tabele że serbami do kół to gwint wynosi pomiędzy 28 a 30 mm. Więc chyba wszystko ok. Zapytałem na forum bo myślałem że znajdzie się ktoś kto np kupował śruby do felgi stalowych i zna wymiary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie stozek mam a powinna być kula bo oryginalne mam stalowe i aluminiowe. Zorientowałem się w długości śrub i większość oferowanych śrub do audi a4 ma długość calkowita 47,5 mm. I dł gwintu

27 mm. Więc tak czy owak moje są do wymiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...