Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Świst powyżyej 2000 obrotów tryb awaryjny


xmtx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od jakiegoś czasu słyszę spory świst mniej więcej od 2000 obrotów i przy dłuższej jeździe powyżej 2500 obrotów włącza się tryb awaryjny.

Próbowałem zrobić logi ale na automacie nie wychodziło mi za dobrze poza tym ciągły tryb awaryjny się włączał. Więc zacząłem szukać dziury. Pierwszy wężyk jaki wyciągałem to wężyk z zaworu recyrkulacji spalin i okazało się że w środku (w wężyku) jest mała śrubka która całkowicie blokowała przepływ... Nie mam pojęcia skąd się tam wzięła. trochę się namęczyłem bo była 2 cm od końcówki ale ją wyciągałem. teraz moje pytanie w którą stronę szukać dalej?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli słyszysz świst od 2 tyś to pewnie słyszysz turbo bo ona właśnie wstaje od 1800 rpm a jeśli przy 2,5 tyś wpada w tryb serwisowy to do sprawdzenia

przepływomierz---> logi ewentualnie możesz go zdemontować i powietrzem przedmuchać

wszystkie węże podciśnienia czy nie ma dziur/przetarć

turbo do sprawdzenia, możliwe że masz zapieczone kierownice lub po prostu turbo już dokańcza swego zywota

no i możesz sprawdzić czy nie ma luzów na wirniku i czy sztanga dobrze działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wężyk z zaworu recyrkulacji spalin i okazało się że w środku (w wężyku) jest mała śrubka która całkowicie blokowała przepływ... Nie mam pojęcia skąd się tam wzięła.

ktoś przed Tobą celowo ją tam umieścił aby nie pracował ten zawór :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz cisnienie ladowania grupa 011.

zapewne pekla gumowa rura dolotu, i ten swist to uciekajace powietrze.

prawidlowo szukales dziury, tylko wezyk nieco grubszy musisz sprawdzic :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gumowe, od turbiny do rury poprzecznej w pasie przednim i od rury do IC, z IC do plastikowej rury dolotu, i na koniec z rury plastikowej do EGR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...