Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Brak prędkości,potrzebna drobna podpowiedz


vauxhall95

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam pytanko wymienialem u siebie sprzeglo,zimmeringi,usczelnienia walu itp.Zdejmowalem skrzynie,poskladalem do kupy wszystko.Wyjechalem po 10km predkosciomierz padl.Wymienilem czujnik predkosci to samo,sprawdzilem i co mnie dziwi to do kostki z predkoscia dochodza dwa kable

1.masa

2.plus

To czym jest przekazywany sygnal?.Dodam ze skrzynia nie byla rozbierane,stad wykluczenia rozsypania sie lozyska od predkosci w skrzyni.

Nieraz jest tak ze jak cofam i samochod toczy sie jeszcze do tylu i wrzuce jedynke i rusze,nieraz wskaznik pokaze 10km/h -zdarzylo sie tak ze 2 razy.Podlaczylem czujnik na krotko pod kostke i wciskalem ten pstryczek w czujniku i nic zero efektu,nic nie pokazywal.Prosze o pomoc,badz jakis schemat jak to podlaczone gdzie ida kable,bo na moje to jakis kabel sie przedarl a jak dojsc to bladego pojecia nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobry temat, ja mam tak w golfie, tylko ja nie zauważyłem nic z tym cofaniem, zegary sprawne a nawet już podmieniałem na inne :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mi sie cos pokopalo jest tylko jedna masa.

Czujnik wymieniony predkosci[br]Dopisany: 06 Październik 2011, 16:25_________________________________________________Witam ponownie,podlaczylem na krotko czujnik i poruszalem obok niego magnesem i wskaznik sie rusza.Sprawdzilem kostke

Masa-jest,dalem jeszcze na krotko dla proby

sygnal-sprawdzilem i ladnie dochodzi od kostki do kostki licznika,drugi licznik,drugi czujnik-efektow brak.Wyjalem czujnik swiecilem tam,ale tam wszystko wyglada dobrze,brak opilkow niewiem watpie zeby cos sie posypalo poniewaz po zlozeniu,pokazywalo przez 10km predkosc i pozniej dopiero cos sie stalo,a tam nie bylo rozbierane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja Ci nie pomoge ale przy okazji mam pytanie i powinienes znac odpowiedz. Otóz u mojego znajomego czasami licznik działa a czasmi nie, sprawdzilismy wszystko i zostały tylko kable miedzy czujnikiem a tymi kostkami przy silniku. Są tam cztery kostki i nie wiemy która jest od czyjnika ponieważ wszystkie ida gdzieś pod silnik. Czy mozesz napisac która to jest lub jak rozpoznać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy to pomoże ale kiedyś podobnie u kolegi w mitsubishi było i u mnie w audi też miałem taki przypadek że w kostce było trochę wilgoci i przez to nie chodził licznik

wystarczyło wydmuchać do sucha kostki i problem znikł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym problem że przy silniku na tej ścianie są 4 kostki (silnik ADR). Jak kiedys mechanik cos grzebał przy silniku i ruszał cała instalacją to przez jakiś czas działał,jak sie jezdzi po dziurach to tez czasami działa itp. Wszystko sprawdzone i został tylko kabel od czujnika do którejs z tych 4 kostek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...