Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Pęknięta przednia szyba


marcin303

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wczoraj zauważyłem że na szybie pojawiło się pęknięcie w lewym dolnym rogu zmierzające ku górze. Dziś gdy przyszedłem do auta pękniecie było większe o około 10cm. Kompletnie nie wiem co mogło być przyczyną pęknięcia. Nic nie uderzyło w szybę, wydaje mi się że przez temperaturę to się nie stało. Niestety jakiś miesiąc temu odkryłem że auto było puknięte z lewej strony na wysokości komputera. A4 mam w swoim użytkowaniu dopiero o 2,5 miesiąca. I stąd moje pytanie czy to że auto było uderzone z lewej strony może mieć wpływ na to pęknięcie. I czy po wymianie szyby może znowu ona pęknąć? I jaki jest mniej więcej koszt takiej naprawy?. Chciałem jeszcze dodać że obecnie zamontowana szyba była już wklejana ale jak ją obadałem wzrokowo to jest wklejona gorzej niż źle jeszcze jakiś czas temu musiałem doszczelniać bo przepuszczała wodę. Proszę o sugestie i poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli szyba była źle wklejona to nic dziwnego, że pękła, a ponieważ jest dość istotnym elementem usztywniającym i ulega naprężeniom to rysa zaraz poszła dalej. Nie sądzę żeby na pęknięcie szyby miało wpływ to, że auto było uderzone bo musiałoby solidnie dostać żeby naruszyć sztywnośc karoserii na tyle żeby pękała. Kup nową szybę, każ wkleić jak należy i po kłopocie, sama usługa to mniej więcej 80-200 zł, zależy gdzie, a szyba Nordglassu koło 400 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he jeżeli przepuszczała wode to jest źle wklejona a uszczelnianie takiego czegoś to ciarastwo :tongue4: pewnie dlatego też pękła, widze że kolega ze śląskiego, skąd dokładnie? mogę spokojnie polecić Ci kolesia z BRYNKA to jest jakieś 10-15km za Tarnowskimi Górami jadąc od Siewierza, koleś nazywa się Zygmunt Gad, kupowałem u niego szybe i zapłaciłem 230zł za pilkingtona razem z uszczelką. w nordglass chcieli wtedy 380zł za samą szybę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupuj pilkingtona

a reszta pytań - czy to ważne? trzasło i pozamiatane

musisz wymienić i tyle ... :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...