Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[aeb sedan] Jak moge zapobiec pekaniu szyby? POMOCY


podecho

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. nie jestem dzisiaj w humorze ;/ wymieniając wycieraczki jedna z nich spadła mi gwałtownie na szybę i ...... popękała. Normalnie nikt chyba nie wie jak mnie to boli... ułaaaaa ;( Proszę o jakąś podpowiedz co mogę z tym zrobić? Wiem że najlepiej wymienić szybę ale na razie nie mam jak .;/.. A jeśli ktoś może ma taką szybę proszę o kontakt na PW. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pękniętej szyby nie naprawisz. A jeśli nawet ktoś by Ci to pokleił to policja może Ci zabrać dowód przy kontroli.

Tylko wymiana. Można kupić używki na allegro albo popytaj w zakładach z szybami. Mi powiedzieli 280 zł za przód do B6 więc do B5 nie będzie dużo drożej pewnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesienią w dobrym zakładzie dałem 250 z robocizną, szyba z Pilkingtona z zielonym paskiem u góry, akurat rano zostawiłem a po pracy odebrałem, nie ma co się bawić w jakieś klejenia, zwłaszcza na przedniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Guzik to daje, robili tak kiedyś bratu w służbówce (Octavia) i jeszcze wpuszczali żywicę, utwardzali itp. Za miesiąc to samo, więc skąpy szef i tak musiał w końcu dać na szybę, no i jeszcze ta usługa też kosztowała (nie pamiętam ale chyba koło stówy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem pajączka ostatnio ale to było niecałem fi 5mm i dało się bez problemu naprawić (50zł) alę pęknięcie nigdy w życi.

Wyobraź sobie że ci szyba strzeli przy 120 km/h.... :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie z pęknięciem nic nie zrobisz. Jak chcesz mieć ori szybę to kup na Allegro z tego samego rocznika. Jest to jakas alternatywa do Pilkingtona, a przynajmniej nikt przy sprzedarzy nie będzie ci truł, że auto było bite. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No teraz to już wiem co mam zrobić .. dziękuje wszystkim za odpowiedź. :hi: teraz to muszę szybko zakupić szybę. Będę szukał jakąś z tego rocznika żeby wszystko grało :) Chyba że są jakieś szyby tuningowe ? :polew: :polew: szukam szyby no i $ ... pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem tych obaw przy sprzedaży, przecież brak dzwona to udowodnisz na sto innych sposobów, zresztą tak jak ktoś doradzał możesz zrobić zdjęcia, a zakładanie 12-letniej porysowanej (każda się z czasem rysuje) szyby to bezsens, zwłaszcza w nocy będzie Ci się gorzej jeździło bo światło rozprasza się na tych mikrorysach, które powstają w czasie eksploatacji. Znajdź blisko Ciebie zakład typu "auto-szyby", zadzwoń zapytaj o cenę i już. Policz ile wydasz jeżdżąc za szybą z odpow. rocznika, lub na jakąś przesyłkę (przy zakupie np. na allegro) plus na robociznę i pewnie wyjdzie to samo, a na dodatek bez gwar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w zeszlym roku placilem za wymiane szyby przedniej 450zl w MARKOPOLO w KRK (porzadna firma) , kolesie z allegro co sie reklamuja chcieli 350zl z zalozeniem . 100zl taniej ale nigdy pewnosci :) A tam mi dali gwarancje , fakturke i kupujacy autko mial wszystko na dloni i sie nie czepial :)[br]Dopisany: 28 Luty 2008, 16:44 _________________________________________________Nawet bym nie myslal o kupowaniu uzywanej szyby , przeciez to totalny bezsens . Po pierwsze na pewno bedzie w jakims stopniu porysowana , po drugie jak byla sciagana z auta po dzwonie to licz sie z tym ze moze sie pokrzywila , rozwarstwila , i bedzie ja BARDZO ciezko dopasowac do auta. Poza tym wydatek miedzy uzywka , a nowa nie jest jakis ogromnej roznicy wiec pakuj NOWKE :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) OK teraz już wszystko wiem. dzisiaj szukałem szyby i znalazłem na zamówienie za 330 plus wymiana 100 zł także luzz :) ale szukam dalej bo trzeba czekać do 14 dni roboczych <wow> trochę długo.... pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...