Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy można wymienić pamięć RAM ??


YATES

Rekomendowane odpowiedzi

Jutro składam jeden pożądny komputer z dwóch. W tym który będzie mi od jutra służył RAM-u jest tylko 256,a tym drugim 512 więc chcę przełożyć. Czy taka pamięć to jest na zasadzie plug&play - czyli wyjmuję starą,wkładam nową i nie muszę instalować żadnych dodatków typu sterownik ?? Mam legalny system XP aktywowany i przypisany do komputera w związku z tym pytanie - czy wymiana pamięci nie spowoduje jakichś zakłuceń ??? Wydaje mi się,że XP przypisuje się raczej na 100% do płyty głównej i być może do twardego dysku. Mam nadzieję,że nie do pamięci RAM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zadniem nic sie nie stanie ale niech sie jeszcze wypowiedza inni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie stanie na bank tylko żeby Ci pasowała, jak masz wolne miejsce na płycie głównej to możesz załozyc dwie kości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mam trzy gniazda ale do tego drugiego komputera też muszę coś włożyć żeby go komuś sprzedać za parę groszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przekładaj śmiało nie trzeba żadnych sterowników ni tych podobnych rzeczy :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamieci zmienisz ale pamietaj .. ze musi to byc taki sam typ pamieci np DDR DDR2 SDRAM itp ... i najlepiej jak mają to samo taktowanie wyrażone w mhz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XP na pewno nie zareaguje na coś takiego negatywnie, jeśli chodzi o sprawdzenie legalności.

Sprawdź wpierw jakie typy kości obsługują obydwie płyty, i będziesz miał odpowiedź czy to wogóle będzie się dało zrobić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamieci zmienisz ale pamietaj .. ze musi to byc taki sam typ pamieci np DDR DDR2 SDRAM itp ... i najlepiej jak mają to samo taktowanie wyrażone w mhz

przede wszystkim to płyta główna musi obsługiwać ten konkretny typ ramu, sprawdzisz to najłatwiej wsadzając kość do kompa i jeśli obsługuje to będzie działać, jeśli włożysz dwie tego samego typu a o innym taktowaniu to ta szybsza zwolni do taktowania drugiej i tez będzie git, a jeśli chodzi o windowsa to zdaje mi się ze poprostu naklejka na obudowie jest licencją i na obudowie którego kompa jest ten może wykorzystywać daną kopie systemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zamienisz kości to nic się nie stanie z XP po prostu włączysz komputer z nową kością Ram i on już sam ją wykryje :) i to wszystko :wink4: pod warunkiem że te kości Ram są takie same to znaczy SDRAM, DDR, DDR2 bo jeśli nie to nic nie zdziałasz

zobacz oznaczenie na płycie głównej tam obok slotów powinno być mały druczkiem napisane jaki jest rodzaj pamięci

często jest tak że jeden slot jest SDRAM a dwa są DDR :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzisz to najłatwiej wsadzając kość do kompa i jeśli obsługuje to będzie działać,

taa, szczególnie jeśli w jednym kompie ma np SDRamy a w drugim DDRamy.

To się fizycznie nie uda:-)

jeśli włożysz dwie tego samego typu a o innym taktowaniu to ta szybsza zwolni do taktowania drugiej i tez będzie git,

tylko jeśli taktowanie pamięci w Biosie ma ustawiona na AUTO. W przeciwnym razie jeśli ta wolniejsza się nie wyrobi, to komp będzie się wieszał, albo nie wystartuje.

YATES, napisz coś o architekturach tych kompów...

RAM do weryfikacji legalności nie ma nic, problemy stwarzają dysk fizyczny na którym umieszczona jest partycja systemowa, oraz płyta główna. Jeśli np robisz klon XP na inny dysk to trzeba się sporo namordować żeby sys wstał wogóle, przy płycie (o ile architektura komputera nie zmieniła się znacznie) wystarczy telefoniczna aktywacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz nie chcąc zakładać nowego wątku jeszcze jedna wątpliwość - chodzi o zwykłą kartę sieciową. Myślałem,że przełożę z jednego komputera do drugiego ( bo w tym właściwym nie mam) ale przed chwilką odkręciłem obudowę i zonk - jest chyba zintegrowana z płytą główną gdyż jest w takiej małej,blaszanej,kwadratowej obudowie i nie da się jej wyjąć.W takim razie muszę jakąś kupić i teraz pytanie - czy taką zwykłą kartę sieciową wkłada się w jedno z kilku równolegle do siebie położonych portów na płycie głównej ??? Jaką polecacie kartę sieciową do routera TP Link ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wkładasz do tych portów, o których myślisz. PCI się zwią :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o komputery to:

1) Intel Celeron 2,8 GHz,512 RAM,dysk 16 Gb ( ten idzie na sprzedaż)

2) Płyta główna Epox, procesos Athlon 2,4 GHz,dysk 80Gb, RAM 256 ( do tego chcę wsadzić tę pamięć).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

YATES: a jaką masz płytę główną w tym komputerze co chcesz sprzedać?

a jeżeli chodzi o kartę sieciową to polecam firmę Realtek :th:

No tu mnie zaskoczyłeś ,bo nie bardzo wiem jak to sprawdzić,a nie chce mi się teraz szukać papierów na strychu. Szukam w menadzeże urządzeń i nie ma pozycji płyta główna. Pod jaką bardziej fachową nazwą znajdę typ tej płyty głównej ??? A może gdzieś mi się to jeszcze wyświetli poza tym menadzerem urządzeń ?? Jak nacisnę Mój komputer i właściwości to wyświetla mi się informacja :

Intel ®

Celeron ® CPU 2,80 GHz

512 MB RAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

YATES: a jaką masz płytę główną w tym komputerze co chcesz sprzedać?

a jeżeli chodzi o kartę sieciową to polecam firmę Realtek :th:

No tu mnie zaskoczyłeś ,bo nie bardzo wiem jak to sprawdzić,a nie chce mi się teraz szukać papierów na strychu. Szukam w menadzeże urządzeń i nie ma pozycji płyta główna. Pod jaką bardziej fachową nazwą znajdę typ tej płyty głównej ??? A może gdzieś mi się to jeszcze wyświetli poza tym menadzerem urządzeń ?? Jak nacisnę Mój komputer i właściwości to wyświetla mi się informacja :

Intel ®

Celeron ® CPU 2,80 GHz

512 MB RAM

wystarczy ze zobaczysz do jakiej plyty glownej masz sterowniki :wink4: :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...