Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Pytanko o FIS


thomas2605

Rekomendowane odpowiedzi

witam!mam pytanie?jak sprawdzic srednie zuzycie paliwa,lub chwilowe na wyswietlaczu na desce rozdzielczej.probowalem przyciskiem na wlaczniku wycieraczek ale ciagle jest tylko pokazywany tylko zasieg i nie ma innej opcji.moze w tym modelu nie ma?a4 2002r 1.9tdi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a masz kolego manetke do obsługi FIS? nie wszystkie samochody w to sa wyposazone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbys sie decydowal to mam manetke z obsluga fis do sprzedania. Jest 100% sprawna, a zostala mi jak dodawalem tempomat. Poza tym jest watek w dziale warsztat bodajze jak uaktywnic pelny fis. Poszukaj :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byc moze mozna zmienic podswietlenie. natomiast kolorowy zey miec trzeba zmienic caly licznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

thomas2605 zrób zdjęcie tej manetki bo skoro piszesz że jest przycisk to i FiS powinien być chyba że ktoś przekładał manetki i FIsa nie włączył. (lub nie było go w oryginale a tylko manetka jest zmieniona)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli masz manetke a komp nie działa to moze jest cos żle zakodowane

a jesli nie masz manetki to trzeba ja dokupic i uruchomic Fisa :P

kodowanie sie zmienia :) i wszytsko bangla :)

poszukaj tematu bo jest :) jak to wszytsko zorbic :)

naprawde duzo trudne to nie jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisze że ma przycisk na manetce więc coś tam jest nie tak... :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

thomas2605 zrób zdjęcie tej manetki bo skoro piszesz że jest przycisk to i FiS powinien być chyba że ktoś przekładał manetki i FIsa nie włączył. (lub nie było go w oryginale a tylko manetka jest zmieniona)

sta73798by7.jpg

sta73799hs8.jpg

sta73800wl9.jpg[br]Dopisany: 27 Luty 2008, 18:18 _________________________________________________na pirwszym zdj. wyswietlacz pokazuje temperature na zewnatrz,pod nia zasieg.na drugim zdj.na dole manetki jest przycisk RESET,na trzecim zdj.przycisk gora-dol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm manetkę masz z Fisem. Musisz znaleźć kogoś kto Ci podepnie Vaga zapoznaj się z tematem

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=24989.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dokładając tempomat musiałeś wymienić manetkę od wycieraczek (z FIS'em) ???

Mam AVF 2003 AVANT'a i dołożyłem sterownik komputer komfortu 8E0 953 549 (L), wcześniej miałem (S)...

oraz manetkę włącznika tempomatu 8E0 953 521 D 4PK

Po zakodowaniu błędy pogasły ale tempomat nie działa...

Co robię nie tak? Czy muszę wymieniać coś jeszcze?

Pozdrawiam

4AD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem ale wchodząc do grupy 46 - Comfort system wybieram adaptację, wpisuję kanał 21, [read] i w oknach pojawiają się Key w polu 1, pustka w polu 2, Adjustment w polu 3, i "-" w polu 4.

Klikałem po przyciskach i za nic nie pojawił się not recogn. i nie zmienił się na recognized.

Aktywowałem Tempomat Select -> 01 Engine -> Logine 11 -> 11463 i nic...

Status w measuring block dla tempomatu się zmienia, gdy ruszam rączką tempomatu ale tempomat się nie włącza, lampka na desce się nie świeci i nic się nie dzieje...

Nie wiem co mam dalej sprawdzać? Mam zmienić manetkę wycieraczek? Manetkę świateł?

Czy mój moduł komfortu jest OK? Mam 8E0 959 433 BC a wszyscy mają 8E0 959 433 AR?

Nic nie rozumiem... ale może podczas pobytu na serwisie w ASO coś się zdematerializowało.... tak jak cudem mój moduł 8E0 953 549 cudownie przemienił się w wersję "S" mimo, że nie mam gołej wersji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobny problem pokazywał mi tylko zasięg i zadnej reakcji na nacisk na manetke.Jezdziłem po elektrykach i wszyscy mowili zepsuty licznik(barany).Wiec wziołem odkreciłem licznik no i udało mi sie usunac usterke a była banalna wtyk od fisu był na odwrot wpiety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbys sie decydowal to mam manetke z obsluga fis do sprzedania. Jest 100% sprawna, a zostala mi jak dodawalem tempomat. Poza tym jest watek w dziale warsztat bodajze jak uaktywnic pelny fis. Poszukaj :decayed:

gadaj z lexparem on chciął manetke :) od FISA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...