Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] "Spadający" pedał hamulca


Scottie

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Mam do Was pytanie o spadający pedał (dźwignię) hamulca nożnego. Otóż parę dni temu byłem w serwisie Audi w W-wie na kompletnej - i niestety dość kosztownej (prawie 2K PLN) - wymianie:

  • klocki hamulcowe przód + tył
  • tarcze hamulcowe przód
  • płyn hamulcowy

Początkowo miały być tylko klocki z przodu, ale podobno wymianie wymagały wszystkie ww. rzeczy. Hamulce ważna rzecz, więc mniejsza z kosztami, a po tej wymianie rzeczywiście cały układ pracuje lepiej. Zauważyłem tylko, że jak już się zatrzymam i stoję (np. na światłach), i dłużej przytrzymam nogę na pedale hamulca, to pedał miękko spada ku podłodze. Czy w Waszych autach jest podobnie? Czy to jest normalne zachowanie, czy jednak wymaga dokładniejszego np. odpowietrzenia?

Będę wdzięczny za wszystkie rady i opisy jak to u Was działa, bo ta naprawa kosztowo jednak trochę "zabolała"...

PS Tzn. to nie jest tak, że pedał spada ku podłodze jak w masło, ale po prostu lekko, powoli kiedy się go dociska, to można go jakby bardziej wcisnąć...

Z pozdrowieniami,

--

Scottie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogłeś zapytac prze wyjazdem do ASO

niepotrzebnie wywaliłes 2000zł

za taką kasę miałbys zestaw 320/288mm na nowych częściach :wallbash: :wallbash: :wallbash:

wpadanie hamulca to normalka, nie ma sie czym przejmowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogłeś zapytac prze wyjazdem do ASO

niepotrzebnie wywaliłes 2000zł

za taką kasę miałbys zestaw 320/288mm na nowych częściach

W sumie rzeczywiście mogłem. No, ale teraz to już musztarda po obiedzie...

Mogę tylko powiedzieć, że same części nie wyszły dużo drożej niż jakbym kupował je poza ASO. W niektórych sklepach i na Allegro poszczególne elementy ludzie sprzedawali drożej niż te same oryginalne w ASO! W sumie to drogo wyszedł sam serwis, czyli robocizna. A ja nie jestem z W-wy i nie mam tutaj żadnego zaufanego mechanika, więc mogło się okazać, że chcąc przyoszczędzić wydałbym dwa razy tyle...

Scottie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobre tarcze i klocki kupisz za niecałe 800zł/kpl przód-tył

wiec nie pisz bzdur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wpadanie hamulca to normalka, nie ma sie czym przejmowac

nie zgodze się z tym. u mnie sie tak zrobiło przy wymianie opon na letnie. poniewaz mam automat musze trzymac hamulec stojac na światłach czy coś to wpadajacy pedał mocno mnie zaniepokoił, bo co chwila musiałem odpuszczac hamulec i wciskać z powrotem. okazało sie że ciekł mi zacisk z tyłu po stronie pasazera. do wymiany byla aluminowa uszczelka + odpowietrzenie i dolanie płynu i teraz pedał juz sie nie zapada do podłogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...