Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Tłoczek przód.


pavlov91

Rekomendowane odpowiedzi

Zabrałem się wczoraj za wymiane tarcz w moim A4 (1996r).. Zeszło pięknie ładnie. Tloczek nie chciał dojść do końca i brakowało 4mm żeby zalożyć zacisk. Więc wyciągnałem cały tłoczek, okazało się że był lekko przyrdzawy od środka. Wyczyściłem i jest jak nowy. Tylko nie potrafie tej gumy spowrotem tam włozyć.. Kupiłem dzisiaj nowy zestaw naprawczy i chce się za to zabrać. Tylko jak?

I jeszcze jedno powyżej 130km/h włącza mi się czujnik z ABS i przy hamowaniu z małej prędkości czuć na pedale jakby też się włączał co z tym zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Podepnij vaga i sprawdź błąd, pewnie będzie coś z czujnikiem - wtedy sprawdź kable a w ostateczności wymień czujnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabrałem się wczoraj za wymiane tarcz w moim A4 (1996r).. Zeszło pięknie ładnie. Tloczek nie chciał dojść do końca i brakowało 4mm żeby zalożyć zacisk. Więc wyciągnałem cały tłoczek, okazało się że był lekko przyrdzawy od środka. Wyczyściłem i jest jak nowy. Tylko nie potrafie tej gumy spowrotem tam włozyć.. Kupiłem dzisiaj nowy zestaw naprawczy i chce się za to zabrać. Tylko jak?

I jeszcze jedno powyżej 130km/h włącza mi się czujnik z ABS i przy hamowaniu z małej prędkości czuć na pedale jakby też się włączał co z tym zrobić?

gumke załoz na tłoczek i zsuń do dołu

gumke wysmaruj dobrze samrem do tłoczków oring w zacisku tez

w zacisku jest rowek w który wkładasz krawedz gumki i wciskasz tłoczek

wszystko zrobisz gołymi rękami bez uzycia narzedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak tłoczek skorodował nawet po wyczyszczeniu może puszczać trza było kupić nowy na allegro zestaw naprawczy 55zł tłoczek ze wszystkimi uszczelkami,przy tej uszczelce trzeba porządnie ten rowek w zacisku wyczyścić z rdzy wtedy łatwiej ta uszczelka wskakuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...