Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ARG] Opóźnienie na na pedale gazu


majnus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam taki mały problem któy mnie bardzo irytuje - opóźnienie na gazie.

Jak odpalę i sobie jeżdżę to jest dobrze dopóki się nie rozgrzeje, a jak już jest ciepły to czasami opóźnienie na pedale gazu jest ogromne (nie zawsze, a jak już się przydarzy to na jakiś czas, albo do zgaszenia silnika i ponownego odpalenia). Normalnie jest niecała sekunda (co jest normalne) ale jak mi się pojawia to "extra" opóźnienie, to po naciśnięciu jest około 1,5s, i po odpuszczeniu pedału dopiero obroty spadają po około 1-1,5s. Jest to dość nieciekawe zjawisko, bo jak jadę i zmieniam bieg, to po puszczeniu gazu i naciśnieciu sprzęgła obroty nagle idą w góre - zupełnie jakbym trzymał nogę na gazie i wcisnął sprzęgło - więc silnik wyje co każdą zmianę biegu, więc to późnienie występuję zarówno podczas "deptania" jak i odpuszczania.

Co to może być?? Nie mam najmniejszego pojęcia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat poruszany na forum poszukaj dokładnie. Nazwij inaczej temat bo myślałem, że pytanie dotyczy LPG. Po krótce tylko powiem, że wina nie leży w pedale gazu tylko w czujniku sprzęgła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zobaczy czy po naciśnięciu sprzęgła wskazówka nie podchodzi do góry?? Jeśli nie to faktycznie problem nie leży po stronie czujnika sprzęgła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed czyszczeniem przepustnicy miałem podobne objawy w moim. Czasem przy zmianie biegu, obroty szły delikatnie w góre, po wyczyszczeniu, będzie już z pół roku- mam spokój :good:

Z tym że po tym co piszesz widzę że u Ciebie sytuacja wygląda poważniej (u mnie przy wciskaniu nie było żadnego opóźnienia), ale wyczyścić nie zaszkodzi, w końcu to pół godzinki roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrałem jak takie opóźnienie wygląda u mnie.

A4.B5 ARG 1.8 Opóźnienie na na pedale gazu

Wydaje mi się że jest dosyć spore.W tamtym tygodniu czyściłem przepustnice i przepływkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...