Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B6 BDG] Skrzynia biegów - auto nie rusza

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Więc tak. Jechałem ostatnio spokojnie pod lekkie wzniesienie i nagle coś delikatnie pstryknęło i audi przestała ciągnąć. Multitronic nie reaguję na żadnąz wybranych pozycji, auto pali normalnie. Skrzynia była w trybie awaryjnym - migały na fisie literki od biegów na czerwono ale było u mechanika i przeczyścił wszystkie styki, tryb awaryjny zniknął lecz skrzynia dalej nie rusza, mechanik nie wie co jest i auto scholowane do domu. Co mógłbym zrobić jeszcze według was, przed oddaniem do aso?

Opublikowano

Po pierwsze to dużo poczytaj o multitroniku po drugie ASO nie naprawia tych skrzyń a po trzecie co mówi VAG-COM i po czwarte zaraz pewnie napisze Bart-S to ci wszystko wyjaśni .Z mojej strony mogę tylko dodać że jeżeli masz gdzieś oddać skrzynie a prawdopodobnie sterownik do naprawy to zastanów się nad tym 100x bo będzie płacz.

Opublikowano

W pierwszej kolejności poproszę o numery błędów którymi sypnął sterownik.

Czy gdy na D naciśniesz gaz obroty choć trochę idą do góry?

Opublikowano
  • Autor

Czytałem dość sporo. Obroty idą normalnie do góry jak dodaje gazu, nie ma żadnego problemu, natomiast audi nie rusza. Mechanik podłączał komputer i z tego co pamiętam to wychwiciło tylko błąd od polożenia wału - jak się nie mylę, nie pamiętam dokładnie, przy odbiorze powiedział, że błędu już nie ma.

Wykaz z VAG-a:

01375 - Valves for Engine Mounting: Stage 1

38-10 - Output won't Switch or Short to B+ - Intermittent

18034 - Powertrain Data Bus: Missing Message from TCU

P1626 - 35-10 - - - Intermittent

01826 - Sensor for Steering Angle (G85): Supply Voltage Terminal 30

35-00 - -

01274 - Air Flow Flap Positioning Motor (V71)

41-10 - Blocked or No Voltage - Intermittent

00862 - Antenna for GPS Navigation (R50/R52)

36-00 - Open Circuit

00955 - Key 1

35-10 - - - Intermittent

01561 - Left Rear Door

59-10 - Can't Unlock - Intermittent

01535 - Control Circuit for Right Headlight Range Adjusting Motor (V49)

30-00 - Open or Short to B+

01534 - Control Circuit for Left Headlight Range Adjusting Motor (V48)

30-00 - Open or Short to B+

[br]Dopisany: 09 Październik 2011, 20:02_________________________________________________Po usunięciu błędów i ponownym uruchomieniu silnika VAG pokazuje:

- 01375 - Valves for Engine Mounting: Stage 1

38-10 - Output won't Switch or Short to B+ - Intermittent

- 01826 - Sensor for Steering Angle (G85): Supply Voltage Terminal 30

35-00 - -

- 00862 - Antenna for GPS Navigation (R50/R52)

36-00 - Open Circuit

Skrzynia nie reaguje nadal.

Opublikowano

Błędy nie istotne dla sprawy - jedyne co to po usunięciu usterki trzeba się będzie przyjrzeć poduszce pod silnikiem...

Czujnik kąta skrętu sam się ustawi jak tylko auto ruszy i przejedzie kilkadziesiąt metrów.

Co do istoty problemu - zacznijcie od sprawdzenia przegubów...

Opublikowano
  • Autor

Okey jutro sprawdze, może jeszcze jakiś pomysł? hmmm po chwili przetrzymania na biegu ojciec mówi, że czuć nie miły zapach... ja tego nie czułem ale w sumie im bardziej sie wczówam to możliwe, że coś czuć...jak by coś było spalone, przepalone...

Opublikowano

Naprawdę nie wydaje mi się, że to skrzynia... Twój tata sugeruje sprzęgło - tą teorię odrzucam. Sprawdźcie przegub bo na 99% to będzie właśnie to...

Opublikowano
  • Autor

Auto w warsztacie. Pierwszą propozycją mechanika jest łańcuch skrzyni biegów

Opublikowano

OK. Czekamy na diagnozę.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Audi się już przemieszcza. Wymieniona została pompa oleju, bo się coś tam posypało i coś tam jeszcze. Mechanik mówił, że koło zamachowe nie jest w najlepszym stanie i też nie wiadomo ile wytrzyma...

Opublikowano

no to dobrze że już jest ok,

ale napisz nam chociaż gdzie dałeś auto do roboty i co dokładnie zostało zrobione i za jakie pieniądze...

Opublikowano
  • Autor

Dokładnie i szczegółowo nie powiem, bo ojciec odbierał. Do naprawy oddawałem w Pile na Poznańskiej 58. Koszt oczywiście z pełną wymianą oleju skrzyni biegów to ok 3 tysięcy.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Ile masz kilometrów zrobione że pada Ci koło dwumasowe????

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.