Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Przerywniki podczas jazdy


voorek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, problem wygląda następująco... Jadąc z prędkością 120km/h na 5 (przykład) przyśpieszam i zdarzają się momenty że jest na sekundę spadek mocy i przyśpiesza dalej, taki wstrząs (nazwa wstrząs bo trwa to ułamek sekundy). A kolejna sprawa to taka że często dzieje się podobna rzecz podczas gdy dodaje gazu (przyśpieszam) puszczam pedał gazu (albo zmniejszam gaz - przechodzi na delikatne hamowanie silnikiem) i znowu dodam gazu następuje szarpnięcie całym samochodem (nie dzieje się to zawsze i na różnych biegach). Dodam że miałem wymieniony silnik, rozrząd, świece na V-Line 37 platyny NGK, poduszki pod silnikiem, podpora wału, amortyzatory, filtry olej itp...

nie mam pomysłu, jeżeli to kwestia bardziej mechaniczna (od strony napędu) to co mogę sprawdzić (luzy itp)? Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

manualna skrzynia biegów (jeździłem tez audi a4 b5 1.8T FWD kombi 96r i nie ma takiego czegoś - więc wykluczam mój styl jazdy). Występuje to i na PB i na LPG, dzisiaj byłem u GazMana i podregulowali mi gaz, dalej to samo, ale przynajmniej nie będzie palił 13l/100km przy lekkiej jeździe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepływka jest ok, mam dwie obie dobre, sprawdzane w drugim audi. Co do VAGa to powiedzcie mi jak i gdzie w Vagu zrobić te logi, i tak zrobię (tzn ktoś bo ja nie mam kabla ;])

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jaka była przyczyna Twojego spadku mocy?? U mnie dzieje się to samo i nawet juz jest gorzej bo auto całkowicie spada z mocy i nawet się wyłączy. Wymieniłem nawet pompe paliwa, świece, filtry byłem podłączony pod kompa i pokazało "Bogata mieszka - błąd sporadyczny"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak założyłeś stożek mokry (impregnowany olejkiem) to bardzo prawdopodobne że uwaliłeś przepływkę. Jeżeli masz suchy filtr i szczelny dolot to nie szukał bym w d*pie mózgu. Masz to jakoś odseparowane czy zaciąga gotujace się powietrze z turbiny ? Może w tą stronę trzeba szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakładałem suchy stożek... nie mam w aucie turbiny. Dzisiaj zmieniłem przepływkę i kolejną rzeczą którą zauważyłem jest zaciąganie powietrza z wlewu paliwa. Odkręcam korek i auto gaśnie, zakręcam korek i jest syczenie zaciąganego powietrza z baku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...