Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Drży pedał sprzęgła,szarpie na "jedynce"-jaki koszt wymiany z dumasem?


marcelinho

Rekomendowane odpowiedzi

proszę więc o rade wszystkich bo temat jest poważny a wydatek na całość z dwumasem jeszcze bardziej.u mnie trzęsie przy ruszaniu i na ciepłym i zimnym.poza tym pedał drży i słychać metaliczne tarcie przy wcisniętym sprzęgle.poza tym nie pokazuje innych objawów, nie ślizga się ,przy zaciągniętym ręcznym podczas wrzucenia "dwójki" gaśnie.więc jaka diagnoza?docisk? wiem że wszystko się okaże przy rozebraniu starego ale na co się mam przygotować?bo samego docisku chyba nie kupię i nie warto z resztą dwa razy się w tym grzebać.a co z tym dwumasem nieszczęsnym?zostawić stary jak jest dobry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz zregenerować dwumas, kto powiedział że musi być nowy. Firma moto-rege się tym specjalizuje, w dodatku regenerują sprzęgła + 18 miesięcy gwarancji.

Najpierw się jednak upewnij na 100%, chociaż te szarpania mogą to sugerować. U mnie w A6 działo się podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słyszałem że można przejść na koło zamachowe.nie mam zbytnio czasu na wysyłanie w Polskę dwumasa bo pracuję na codzień samochodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wsadziłem zestaw Valeo z jednomasem i jest ok. Jedynie co to delikatnie szarpie przy ruszaniu, ale to raczej nieuniknione przy tej zmianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprzęgło dwumas do wymiany.i tak 290tyś to sporo nalatane na ori fabrycznym.chciałem wstawić od corrado G60 sporo się naczytałem na ten temat a koleszka miał więc chciał sprzedać.Niestety okazało się że nie pasuje.samochód więc stoi od jutra trzeba działać.i czytajac opinie chyba zdecyduje się na LUKa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wsadziłem zestaw Valeo z jednomasem i jest ok. Jedynie co to delikatnie szarpie przy ruszaniu, ale to raczej nieuniknione przy tej zmianie.

Ja jeżdżę na jednomasie z 1Z już 2,5 roku i żadnego szarpania nie mam przy ruszaniu. Ile 1Z i AHU śmiga na jednomasie i nie sądzę, żeby szarpanie przy ruszaniu było "nieuniknione".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...