Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] [B5 AVG] Pęknięty pasek wielorowkowy miesiąc po wymianie kompletnego rozrzadu


Dragon30

Rekomendowane odpowiedzi

Rozrząd robiony miesiąc temu ze wszystkimi paskami. Panowie chce sie z Wami podzielic, tym co mnie dzis spotkało tzn podczas podróży do pracy Audi zaczęło głośno chodzic STUKOT poczułem zapach palonej gumy a za chwile zapaliła sie kontrolka ładowania, a auto zaczęło normalnie pracowac (tzn odgłos silnika już nie przypominał stukotu), pomyślałem zerwany pasek i zgasiłem auto a audi zapchałem na parking pod moja pracę. sZCZĘŚCIE TYLKO 500 METRÓW :notworthy:. Okazało sie że naprawde pękł pasek wielorowkowy napedu wspomagania, ładowania, pompy wodnej. Pokręciłęm wszystkimi obrotowymi częściami z jakimi ten pasek współpracował i wszystko ok oprócz pompy wodnej od której uwaga odpadło koło pasowe. Szacunek dla mechanika serwisu seata który to robił :hi::sick3:. Zadzwoniłem zgłosic reklamacje to określono że głupoty gadam bo takie cos nie miało prawa sie zrobic, przez tel stwierdzono że jest to wina paska :polew: a ja paska u nich w serwisie nie zakupiłem tylko w INTER CARS i to tam muszę sie zwracac z reklamacją. Nie wiedziałem czy sie śmiac czy płakac ;(. Co za idiotyzm, moim zdaniem, jak pasek byłby lipa to zwyczajowo pękłby, a ten zdaniem Pana :hi: z biura obsługi klienta był wadliwy i dlatego spadło koło pasowe. W tym momencie musiałem aż sprawdzic czy napewno wybrałem dobry numer i czy np do stolarza przypadkowo nie zadzwoniłem :shocked:. Normalnie szok. Musiałem poprosic tate o holowanie 40 km z pracy do domu i nie było mi do śmiechu, bez wspomagania i z osłabionymi hamulcami wracałem na holu do domu tzn do serwisu który jest u mnie w mieście. Porażka. Pana z którym rozmawiałem jakimś trafem akurat nie było, zostawiłem auto, narobiłem lekko szumu i zażądałem naprawy auta do jutra do 10.00 i jakoś wszystko było grzecznie ich strony, z mojej niekoniecznie :evil:. Przestrzegam Was Panowie. Jak odbiore auto z naprawy to podam Wam dokładnie o który serwis w Żyrardowie się rozchodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci ze ostatnio to samo naprawialem klientowi,po 600km od wymiany kpl rozrzadu z pompa wody,odkrecilo sie kolo pasowe pompy i pozcinalo pasek troche,ale nie pekl calkiem.Wina jest wyrobione kolo pasowe pompy wody,ma wyrobione otwory na sruby,nie zamontuj znow tego kola na wskutek luzu sruby same sie odkrecaja,szybciej niz sie moze wyobrazic.Kolo bodajze 60zł kosztowalo nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masakra, a co poniektórzy dziwią się, że ktoś chce sam wykonywać naprawy w swoim aucie zamiast oddać je do warsztatu... Mój kolega dzwonił po warsztatach aby dowiedzieć się ile będzie go kosztować wymiana przedniego zawieszenia to od jednego "specjalisty" usłyszał: "Panie, a co ja wróżka? Zadzwoń Pan do wróżki na Dziećkowicach to Panu powie( facet z Imielina jest)". Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak pasek byłby lipa to zwyczajowo pękłby, a ten zdaniem Pana :hi: z biura obsługi klienta był wadliwy i dlatego spadło koło pasowe

Co ma piernik do wiatraka, serwis nie chce się przyznać do błędu który popełnił,a co za tym idzie, ponosić koszty finansowe za wykonaną lipę. Uważam że co poniektórym serwisom powinni zabrać pieczątki OOOO i dać podrzędnym mechanikom którzy wykonali by tą robotę lepiej i za mniejszą kasę. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci ze ostatnio to samo naprawialem klientowi,po 600km od wymiany kpl rozrzadu z pompa wody,odkrecilo sie kolo pasowe pompy i pozcinalo pasek troche,ale nie pekl calkiem.Wina jest wyrobione kolo pasowe pompy wody,ma wyrobione otwory na sruby,nie zamontuj znow tego kola na wskutek luzu sruby same sie odkrecaja,szybciej niz sie moze wyobrazic.Kolo bodajze 60zł kosztowalo nowe.

nie przeczę ale jakoś na tym samym kole pasowym audi jeździło cały poprzedni okres między wymianami i się nie odkrecalo. A nawet jeśli było wyrobione to mechanik powinien to zauważyć podczas zmiany pompy wody podczas wymiany rozrządu. Auto już mam zrobione na koszt warsztatu który wymieniał rozrzad. Koło pasowe nowe tak samo jak pasek wielorowkowy. Ciekawi mnie czy łożysko pompy jak i cała pompa na tym nie ucierpiała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci ze ostatnio to samo naprawialem klientowi,po 600km od wymiany kpl rozrzadu z pompa wody,odkrecilo sie kolo pasowe pompy i pozcinalo pasek troche,ale nie pekl calkiem.Wina jest wyrobione kolo pasowe pompy wody,ma wyrobione otwory na sruby,nie zamontuj znow tego kola na wskutek luzu sruby same sie odkrecaja,szybciej niz sie moze wyobrazic.Kolo bodajze 60zł kosztowalo nowe.

nie przeczę ale jakoś na tym samym kole pasowym audi jeździło cały poprzedni okres między wymianami i się nie odkrecalo. A nawet jeśli było wyrobione to mechanik powinien to zauważyć podczas zmiany pompy wody podczas wymiany rozrządu. Auto już mam zrobione na koszt warsztatu który wymieniał rozrzad. Koło pasowe nowe tak samo jak pasek wielorowkowy. Ciekawi mnie czy łożysko pompy jak i cała pompa na tym nie ucierpiała

w tej audi co robilem tez samochod jezdzil kupe lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie zdiagnozowales że koło pasowe do wymiany? Takie rzeczy od razu mechanik powinien zauważyć. Pomijam to że urwano mi podczas wymiany rozrządu śrube od napinacza paska wielorowkowego. Mechanik zapomniał że tam jest lewy gwint. Jestem studentem Politechniki Warszawskiej na specjalności Inżynieria eksploatacji pojazdów samochodowych i niejednokrotnie z rzeczoznawcami Instytutu Transportu Samochodowego mam okazję diagnozowania przyczyny awarii aut i akurat ta usterka jest dla mnie nie do bez podważenia i mechanik zawinił. Jeszcze dodatkowo uwzgledniajac sposób w jaki zostałem potraktowany przez "pana" z obsługi klienta jest poniżej wszelkiej krytyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam nie wymienialem rozrzadu

tak kolego przepraszam, źle przeczytałem. Zwracam honor :hi: jak mi sie uda to wrzucę zdjęcie tego koła pasowego po awarii bo ciekawie wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...