Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż emulatora CAN-BUS/zrobienie podświetlania przycisków


adasn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Wreszcie odzyskałem kompa więc tak jak obiecałem, krótka instrukcja montażu adaptera.

Niestety fotek nie wykonałem sam, ponieważ robiłem to z rok temu w poprzedniej A4 ale mam instrukcje od producenta na bazie której poniższa instrukcja.

1. Należy zakupić adapter np.: taki:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=130587648&msg=Aukcja+zosta%C5%82a+dodana+do+obserwowanych.%0A%09%3C%2Fp%3E%3Cp%3EAby+przed+zako%C5%84czeniem+otrzyma%C4%87+e-mail+z+przypomnieniem%2C%3Cbr+%2F%3Ezmie%C5%84+ustawienia+w+zak%C5%82adce%0A%09%3Ci%3EMoje+Allegro+%3E+Aukcje+%3E+%3Ca+href%3D%22%2Fmy_allegro.php%3Fpage%3Dauctions%26type%3Dwatch%22%3EObserwuj%C4%99%3C%2Fa%3E%3C%2Fi%3E

Trochi zdrożały :o

Firma godna polecenia, sam od niej kupiłem, kosta mini-iso gratis, instrukcja oraz ewentulana konsultacja ze specjalistą. Namiar poniżej:

Dariusz Machnacki Tel.: +48 75 7182150

ul. Wiejska 40/9 Mobil.: +48 661 133 172

58-530 Kowary

Email.: [email protected]

2. Sprawdzić czy posiadasz PIN do radia.

3. Wyciągnąc radyjko

4. Odłączyć zasilanie radia - dolna złączka - Strom na zdjęciu

92412a8e924d26c0m.jpg

5. Zapiąć odłączone zasilanie do jedynej pasującej wtyczki emulatora

6. Podłączyć wtyczkę prądową wychodzącą z emulatora w miejsce odpiętej wcześniej w radyjku.

7. Podłączyć małą kostkę mini-iso do radia jak na fotce

06566e1bcf510543m.jpg

Uwaga: Jeśli nie zadziała od ręki, na podłączonej wtyczce CAN-BUS odłączyć i podłączyć po raz kolejny zasilanie. Powinno pomóc.

To cała filozofia. Mam nadzieje że komuś się przyda.

A ha, można też oczywiście nie inwestować w emulator i zrobić samo podświetlanie (bezkosztowo), a polega to na wlutowaniu jednego kabelka w odpowiednie miejsce w radyjku i podłączenie do kostki zasilającej, link do instrukcji poniżej:

http://www.audiworld.com/tech/elec86.shtml

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. A5/B5/1.9/75PS/2000/po lifcie.

Proponowany drugi sposób zastosowałem osobiście w moim aucie z chorusem II z szerokim wyświetlaczem. Wszystko działa jak należy. Podświetlenie radia reaguje na regulację z tablicy liczników. Jedyny mankament to że radio wyłącza się po godzinie i należy je ponownie włączyć oraz nie włącza/wyłącza sie po stacyjce należy to zrobić ręcznie. Tanio szybko i z oryginalnym radiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam też Chrusa II z szerokim wyświetlaczem w A4 /B5/1.9/110PS/1999/po lifcie, ale poza znanymi problemami, przednie głosniki raz mi grają a raz nie, o co tu chodzi ?

Wkładam poprzednie radio i wszystko jest ok.

Może jakiś pomysł ?

Czy emulator CAN-BUS załatwi sprawę ? - Trochę drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proste miałem ten sam problem we wtyczce z samochodu musisz odłączyć przewód który wchodzi do radia pod pin Can-bus jest to kwestja odłączenia jednego przewodu schemat masz na radiu. :th: :audi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem tu nowy i mam taki sam problem co koledzy z przednimi głośnikami który to kabel trzeba odłączyć by cały czas działały głośniki przednie i tylne??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...