Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Biała maź w odmie


Andrzej2202

Rekomendowane odpowiedzi

Robi się coraz chłodniej, jeździsz pewnie w większości na krótkich dystansach to normalne. Nie ma się czym przejmować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta biała maź to parafina i inne jakieś jej pochodne, które wytrącają się z oleju przy niedogrzanym silniku. Albo jak napisał virus191

jeździsz na krótkich odcinkach i nie ma kiedy się nagrzać albo coś w układzie chłodzenia i silnik się nie nagrzewa do właściwej temp. pomimo przejechanego sporego kawałka drogi. Wskaźnik temp. wskazuje Ci normalną temp. czy wskazówka nie podnosi się za wysoko??

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździsz na krótkich odcinkach ( np częste odpalanie/gaszenie po mieście), bo nie napisałeś?

A na korku wlewu oleju ( od spodu ) jest też emulsja ( biała maź) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesień idzie wilgoć wszędzie. W odmie olej miesza się z wilgotnym powietrzem stąd biała maź. Jak na korku wlewu oleju jej niema a w zbiorniczku wyrównawczym nie pojawiają się tłuszcze to nie masz się czym martwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja teoria - silnik w Twoim aucie jest prawdopodobnie dość stary i ma przedmuchy przez pierścienie do skrzyni korbowej. To nic nadzwyczajnego przy tym roczniku.

Produktem spalania jest m.in. para wodna i teraz, jak temperatura na zewnątrz jest dość niska, ta para się skrapla i łączy z olejem, tworząc emulsję. Jeśli silnik jest faktycznie zużyty, to wiele na to nie poradzisz, ale nie jest to powodem do niepokoju. Możesz od czasu do czasu zostawiać otwarty korek wlewu oleju, żeby ta woda odparowywała. Niestety, łatwo o tym zapomnieć, a potem odpalisz auto z otwartym korkiem i komora silnika zapaćkana :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w starych autach takie specyfiki mogą rozszczelnić silnik. Tzn jak auto ma już swoje nalatane to napewno gdzieś uszczelki już niedomagają, ale są pozalepiane jakimś właśnie syfem. Jak się go usunie, to automatycznie może zacząć się pocić. Słyszałem też gdzieś, że to może zaszkodzić jakoś na zawory...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też się pojawiła biała maź pod korkiem i w odmie, najbardziej obawiam się o ezektor, bo ta maź zatyka go całkowicie... trzeba bardziej zagrzewać silnik, raz to wyczyściłem a teraz po prostu częściej śmigam dłuższe trasy i już niema tego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam słuzbowe auto wiec moim jezdze bardzo mało i tez tak miałem :> :> :> ale wyczyscilem to, pojechałem na 88 z Bytomia na Gliwice jest tam dosc dobra droga przegonilem go do 180 km tam i spowrotem i jak narazie mam spokuj. :) :) :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...